Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Na dworcach będą rekrutować do wojska. "To ma zwiększyć potencjał obronny państwa"

251
Podziel się:

Jak poinformował prezes PKP SA Krzysztof Mamiński, na kilkunastu dworcach kolejowych w Polsce zostaną uruchomione wojskowe punkty informacyjno-rekrutacyjne. Stanowiska będą działać m.in. w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji pułkownik Mirosław Bryś tłumaczy, że inicjatywa ma na celu zwiększenie potencjału obronnego kraju.

Na dworcach będą rekrutować do wojska. "To ma zwiększyć potencjał obronny państwa"
Na dworcach kolejowych będą działać wojskowe punkty rekrutacyjne (East News, STANISLAW BIELSKI/REPORTER)

Podstawą do ich uruchomienia jest podpisane w czwartek porozumienie pomiędzy PKP SA i Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji, które dotyczy m.in. uruchomienia mobilnych punktów rekrutacji do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niezwykłe nagranie ochotnika z USA. Walka na froncie z perspektywy żołnierza

Wojskowe punkty rekrutacyjne na dworcach PKP

Punkty mają zostać otwarte m.in. na dworcach: Warszawa Centralna, Gdynia Główna, Kraków Główny, Bydgoszcz Główna, Lublin Główny, Wrocław Główny. Jak podano, punkty mają działać od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-18:00. Będą czynne do końca października. - Porozumienie udostępni przestrzeń kolejową dla wojskowych punktów informacyjno-rekrutacyjnych - powiedział Mamiński.

Obecny na konferencji szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, pułkownik Mirosław Bryś wyraził nadzieję, że podpisane porozumienie przyczyni się do poprawy promocji wszystkich rodzajów służby wojskowej. - To wszystko ma zwiększyć potencjał obronny naszego państwa poprzez zwiększenie liczebności służb zbrojnych - dodał.

Jak wyjaśnił, w dworcowych punktach żołnierze będą przekazywali informacje o Wojsku Polskim i zachęcali do wstąpienia do służby wojskowej, co - według pułkownika - będzie miało istotny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(251)
wiech 82
5 miesięcy temu
Porażka ta cała promocja na dworcach PKP. Kto to wymyślił mizerne jest zainteresowanie.
healer
5 miesięcy temu
wojsko robiło z chłopca mężczyznę. Ja bym przywrócił zasadniczą służbę wojskową. Oczywiście zreformowaną - krótszą (maks. rok) ale za to intensywniejszą, 50% czasu szkolenia ogólnego a potem specjalizacja. No i z wyeliminowaniem patologii typu "fala" czy poborem ludzi z ewidentnymi problemami ze zdrowiem czy psychiką....
Lekarz
5 miesięcy temu
A w maseczkach kowidowych trzeba być i po 8 dawkach preparatu czy nie trzeba... Brać kowidowych wyszczepów
1939
5 miesięcy temu
Rzesza lata 30?
Koyot
5 miesięcy temu
A czego tu bronić? Jak ten chory grajdoł tylko myśli z czego nas jeszcze złupić. Lepiej żeby mi broni do ręki nie dali. Mógłbym zacząć wybijać nie tych co trzeba
...
Następna strona