Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Na Ukrainę dojedziemy szybciej. Rusza przetarg

81
Podziel się:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że ruszyła z przetargiem na opracowanie koncepcji programowej budowy trasy S17 z Piask do Hrebennego. To trasa łącząca Lublin z polsko-ukraińskim przejściem granicznym.

Budowa drogi z Lublina do przejścia granicznego w Hrebennem została zaplanowana na lata 2021-2025
Budowa drogi z Lublina do przejścia granicznego w Hrebennem została zaplanowana na lata 2021-2025 (GDDKiA, GDDKiA)

Odcinek według planu ma liczyć około 120 km. Przetarg ma być podzielony na trzy części. Pierwsza to odcinki o łącznej długości około 44 km. Mowa tu o trasie od węzła Piaski Wschód do Łopiennika oraz dalej - od węzła Krasnystaw Północ, przez Izbicę aż do Zamościa.

Drugi odcinek jest nieco dłuższy, bo liczy ponad 54 km. Obejmuje trasę z Zamościa do Tomaszowa Lubelskiego, obwodnicę Tomaszowa oraz trasę na południe - do granicy z Ukrainą w Hrebennem.

Zobacz także: Zobacz także: Wycięto kilkusetletnie dęby, by przebudować drogę. Mieszkańcy: to barbarzyństwo!

"Na te wszystkie odcinki wyłonieni w przetargu wykonawcy będą opracowywać koncepcję programową czyli dokumentację pokazującą bardziej szczegółowe rozwiązania z uwzględnieniem obsługi ruchu lokalnego" - poinformowała GDDKiA.

Natomiast trzecia część przetargu jest bardziej skomplikowana. Oprócz koncepcji programowej wykonawca będzie musiał również wykonać studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe. Od dotychczasowej decyzji środowiskowej wpłynęło odwołanie, więc studium trzeba będzie wykonać jeszcze raz.

Mowa tu o odcinkach pomiędzy węzłami Łopiennik i Krasnystaw Północ (ok. 9,8 km) oraz Zamość Sitaniec i Zamość Wschód (ok. 12 km).

Trasa S17 na odcinku Piaski-Hrebenne to element drogi łączącej Lublin (a dalej - Warszawę) z polsko-ukraińskim przejściem granicznym. Realizacja tej inwestycji została zaplanowana na lata 2021-2025. Umowy mają zostać podpisane w kwietniu przyszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(81)
narut
5 lata temu
nasilenie ruchu w2015 około 8 tys na dobę ponieważ z lubelskiego ludzie uciekają to kto będzie jeździł a może to tor dla f1
Ghr
5 lata temu
Zamiast budować S12 z Lublina do Radomia i dalej oni na Ukraine budują korytarz transportowy dla wielkich sieci
Kaszub
5 lata temu
A Niemcy będą śmigać s6 ze Szczecina do Gdańska szczególnie na odcinku Lębork Gdynia.
123
5 lata temu
120 km ekspresówki, która zbuduje włoska mafia.
Józio
5 lata temu
A s-10 Bydgoszcz węzeł Czerniewice jak nie ma tak nie ma. Dziennie tysiące samochodów i co najmniej 1 wypadek to tylko 50km.
...
Następna strona