Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na Ukrainę dojedziemy szybciej. Rusza przetarg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że ruszyła z przetargiem na opracowanie koncepcji programowej budowy trasy S17 z Piask do Hrebennego. To trasa łącząca Lublin z polsko-ukraińskim przejściem granicznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Budowa drogi z Lublina do przejścia granicznego w Hrebennem została zaplanowana na lata 2021-2025 (Fot: GDDKiA)

Odcinek według planu ma liczyć około 120 km. Przetarg ma być podzielony na trzy części. Pierwsza to odcinki o łącznej długości około 44 km. Mowa tu o trasie od węzła Piaski Wschód do Łopiennika oraz dalej - od węzła Krasnystaw Północ, przez Izbicę aż do Zamościa.

Drugi odcinek jest nieco dłuższy, bo liczy ponad 54 km. Obejmuje trasę z Zamościa do Tomaszowa Lubelskiego, obwodnicę Tomaszowa oraz trasę na południe - do granicy z Ukrainą w Hrebennem.

Zobacz także: Wycięto kilkusetletnie dęby, by przebudować drogę. Mieszkańcy: to barbarzyństwo!

"Na te wszystkie odcinki wyłonieni w przetargu wykonawcy będą opracowywać koncepcję programową czyli dokumentację pokazującą bardziej szczegółowe rozwiązania z uwzględnieniem obsługi ruchu lokalnego" - poinformowała GDDKiA.

(GDDKiA)
(Fot: GDDKiA)

Natomiast trzecia część przetargu jest bardziej skomplikowana. Oprócz koncepcji programowej wykonawca będzie musiał również wykonać studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe. Od dotychczasowej decyzji środowiskowej wpłynęło odwołanie, więc studium trzeba będzie wykonać jeszcze raz.

Mowa tu o odcinkach pomiędzy węzłami Łopiennik i Krasnystaw Północ (ok. 9,8 km) oraz Zamość Sitaniec i Zamość Wschód (ok. 12 km).

Trasa S17 na odcinku Piaski-Hrebenne to element drogi łączącej Lublin (a dalej - Warszawę) z polsko-ukraińskim przejściem granicznym. Realizacja tej inwestycji została zaplanowana na lata 2021-2025. Umowy mają zostać podpisane w kwietniu przyszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budowa dróg, hrebenne, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-12-2018

vincWszyscy bardzo sie cieszymy że czarnomorcy będą szybciej pokonywać Polskę w drodze do Europy. Ciekawe kiedy zamierzacie zbudować S12 z Piotrkowa … Czytaj całość

15-12-2018

Buksy Na SeluBrak szybkiego polaczenia z Ukraina to najwiekszy problem Polakow ,[podobnie jak homofobia , praworzadnosc , antysemityzm i wszechobecny rasizm .

15-12-2018

asU nas kierowcy będą śmigać ekspresówką, a po przekroczeniu granicy więcej dziur jak asfaltu.

Rozwiń komentarze (81)