Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|

Narodowa kwarantanna na razie niepotrzebna. Morawiecki mówi o spadku zakażeń

12
Podziel się

Liczba zakażeń zaczęła spadać, to pierwszy sygnał stabilizacji - przekonuje na Facebooku Mateusz Morawiecki. Premier wyjawił, że w związku ze spadkiem zachorowań na COVID-19, narodowa kwarantanna - w tej chwili - nie jest konieczna.

Narodowa kwarantanna na razie niepotrzebna. Morawiecki mówi o spadku zakażeń
Narodowa kwarantanna odroczona. Mateusz Morawiecki informuje o tym na Facebooku. (Facebook)
bDzpffat

- Epidemia to dla nas wszystkich czas wyrzeczeń i ograniczeń, ale przede wszystkim czas obaw i niepokojów. Koronawirus odebrał nam wszystkim możliwość normalnego życia i co dnia uszczupla nasze zasoby nadziei - zaczął Morawiecki na opublikowanym filmiku na Facebooku.

Za chwilę premier uderzył jednak w inne tony i stwierdził, że ostatnie wiadomości przynoszą wszystkim nadzieję. Dlaczego? Ponieważ stosunek zakażeń zaczął w ostatnich dniach spadać.

"Choć stosunek zakażonych - 65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek. Co to oznacza? Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny" - napisał szef rządu pod opublikowanym filmikiem.

bDzpffav
Zobacz także: Zobacz: Inflacja zostanie na dłużej. "Polacy uciekają od gotówki"

- Społeczna dyscyplina ma sens - ocenił premier. - Cel pierwszych obostrzeń, jak i tych ostatnich - z 7 listopada - jest cały czas ten sam: zmniejszenie mobilności - wyjaśnił.

bDzpffaB

Jak zaznaczył, po konsultacjach z Radą Medyczną ustalono, "że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie - bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne".

"Wspólnym wysiłkiem wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym. Dyscyplina działa. Dlatego wciąż proszę i będę prosił - zostańmy w domu. Zasada jest prosta - im mniej kontaktów społecznych, tym mniejsza szansa na zakażenie i wyhamowanie epidemii" - podkreślił premier.

bDzpffaC
bDzpffaW
KOMENTARZE
(12)
alejaja
2 miesiące temu
co ten (eu)geniusz jeszcze MUNDREGO wymyśli? już raz się pochwalił swoim wybitnym intelektem mówiąc, że epidemia jest w odwrocie, teraz znowu bredzi o czymś podobnym
Mateusz M
2 miesiące temu
Drodzy rodacy. Dzięki niespotykanemu nigdzie na świecie masowemu ograniczeniu testów na covid udało nam się ograniczyć liczbę chorych i tym samym narodowa kwarantanna nie będzie potrzebna. Widzów TVP proszę o listy dziękczynne a widzow innych stacji proszę aby się nie śmiali.
Zen
2 miesiące temu
Kaprawy czosnek mówi co mu każą.
bDzpffaX
Jerzy
2 miesiące temu
Jak się nie testuje to zarazeń niema. Ludzie umierają w domu to też się ich nie sprawdza. Swietny sposób na kryzys. Zupełnie jak w Korei Północnej
Dom
2 miesiące temu
Ale ten człek co Morawiecki się zwie słynie z tego że codziennie mówi co innego.Żenadujacy jegomość