Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Narodowy Holding Spożywczy jednak powstanie? Jest zgoda UOKiK

125
Podziel się

Jeszcze w tym roku ma powstać Narodowy Holding Spożywczy. UOKiK wyraził zgodę na konsolidację spółek branży rolno-spożywczych w ramach tego projektu. To kolejny pomysł realizowany przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Narodowy Holding Spożywczy jednak powstanie? Jest zgoda UOKiK
Narodowy Holding Spożywczy ma powstać w tym roku (Pixabay)
bEiOfMbp

Jeszcze w tym roku ma powstać Narodowy Holding Spożywczy. - Zakończenie konsolidacji spółek branży rolno-spożywczej planowane jest w pierwszym półroczu tego roku. Jest już na to zgoda UOKiK – poinformował wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka. Projekt ten uważany jest przez rząd za strategiczny.

Jego celem ma być stworzenie na bazie zasobów dostępnych Skarbowi Państwa silnego podmiotu, który wzmocni pozycję spółek państwowych i przyczyni się do wzmocnienia polskiego przemysłu rolno-spożywczego i zwiększy tym samym konkurencyjność polskich firm na rynku międzynarodowym.

Początkowo projektem utworzenia holdingu spożywczego zajmowało się ministerstwo rolnictwa. Powołano zespół do spraw opracowania koncepcji utworzenia Krajowej Grupy Spożywczej. Efektem działań ministerstwa było wyłonienie Krajowej Spółki Cukrowej S.A. jako podmiotu, na którego bazie budowana może być Krajowa Grupa Spożywcza.

bEiOfMbr

W grudniu 2019 r. piecze nad Krajową Spółką Cukrową przejęło Ministerstwo Aktywów Państwowych. MAP przejął projekt budowy holdingu spożywczego.

Zobacz także: Polacy stawiają domy, mają problem z ekipami. Nie ma komu budować?

Śliwka uważa, że dzięki procesowi konsolidacji i synergii kosztowych stworzy możliwość lepszej optymalizacji zarządzania finansami. Ma ona przynieść dla Skarbu Państwa, jak i pozostałych akcjonariusz poprzez zwieszenia wartości akcji KSC. Odbędą się również konsultacje społeczne ze stroną pracowniczą i mniejszościowymi akcjonariuszami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiOfMbS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(125)
Aren89
miesiąc temu
Czyli chcą stworzyć PGRy i zniszczą Polskie rolnictwo, pozabierają ziemie które dzierżawią z skarbu państwa a potem przejmą to prywatne osoby, już jest spożywczy gigant stworzony przez polityków nazywa się Dawtona.
Tomek
miesiąc temu
Noooooooooo, jak sasin się z to bierze, to najpierw posady i benefity dla wszystkich a póżniej Piękna Katastrofa
gerry
miesiąc temu
"Ma ona przynieść dla Skarbu Państwa, jak i pozostałych akcjonariusz poprzez zwieszenia wartości akcji KSC." Co to miało być? O czym to jest?
bEiOfMbT
Pol
miesiąc temu
To będzie narodowa porażka spożywcza amen
ZOng
miesiąc temu
Kapitał nie ma narodowości... oddać Niemcom szybko doprowadzą nas do bankructwa.
...
Następna strona