Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KKG
|
aktualizacja

Nauczyciele mają dosyć. "Sytuacja jest dramatyczna. Żenujące pensje i warunki pracy, które są nie do zniesienia"

– Z problemem wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli walczymy od co najmniej 12 miesięcy – powiedział w programie "Newsroom" WP Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP. – Podczas prac nad budżetem na rok 2023 zaproponowaliśmy konkretne podwyżki. One były odrzucane w Sejmie, dlatego za pośrednictwem klubów parlamentarnych złożyliśmy projekt nowelizacji, który pozwala zwiększyć wynagrodzenia o 20 proc. od 1 lipca. Złożyliśmy go 31 marca i do dziś nie ma nawet nadanego numeru druku. To pokazuje jak jest traktowany. Ja przypominam, że rośnie płaca minimalna. Nauczyciele, którzy wchodzą do zawodu, przez pierwsze dwa lata będą otrzymywać pensję poniżej płacy minimalnej. To odpowiedź na pytanie, dlaczego młodzi ludzie nie przychodzą do tego zawodu. I jak do tego mają się pomysły, by wprowadzić pięć godzin nauki języka angielskiego w szkołach? Rodzice boją się, że od września zabraknie nauczycieli. Ja się im nie dziwię. Sytuacja jest dramatyczna, a będzie jeszcze gorzej....

rozwiń
KOMENTARZE
(500)
wiater
7 miesięcy temu
To może niech nauczyciele pochwalą sie ilością urlopu i czasem pracy, nauczyciel przedszkolny 35 dni urlopu i pensum 20 godzin to wychodzi 4 godziny pracy dziennie, nauczyciel z podstawówki i liceum 56 dni urlopu i pensum 18 godzin dziennie to wychodzi 3,6 godziny pracy dziennie, statystyczny Kowalski 20 dni urlopu i 8 godzin pracy dziennie.
POL
8 miesięcy temu
Tylko w komunie oszczedza sie na pracy i placy nauczycieli. W kazdym cywilzowanym kraju nauczyciele sa godziwie oplacani, bo ksztaltuja przyszlosc narodu i czesciowo wychowuja dzieci/mlodziez. Tylko wowczas zglaszaja sie tam najlepsi i mozna wybierac do pracy wlasciwe osoby, zamiast sie cieszyc ze przyszedl ktokolwiek.
Tado
11 miesięcy temu
Żałosne pensje, brak na wszystki
norek
11 miesięcy temu
Tyle przywilejów co nauczyciele to nikt nie ma. Urlopy zdrowotne roczne, płatne wakacje, 18 godzin pensum i jeszcze wczesne emerytury.
powiem tylko
11 miesięcy temu
Polska. I wiadomo o co chodzi.
...
Następna strona