Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Netto przejmuje Tesco. Umocni się w miastach, ale wschodu nie podbije

45
Podziel się

Netto przejmuje Tesco. Sieć będzie miała teraz niemal 700 sklepów i umocni swoją pozycję w wielkich miastach. Praktycznie dogoni pod względem liczby sklepów Lidla, ale pozostanie daleko za liderem - Biedronką. Sieć Netto wciąż będzie mało obecna na wschodzie kraju.

Netto ma teraz 383 sklepy w Polsce. Po przejęciu Tesco będzie miała ok. 700
Netto ma teraz 383 sklepy w Polsce. Po przejęciu Tesco będzie miała ok. 700 (WP)
bEpZjhCd

Operacja jest przewidziana na kilkanaście miesięcy, ale docelowo pod szyldem Netto będzie działać w Polsce ok. 700 sklepów. Tyle samo dyskontów ma obecnie w Polsce Lidl. Jednak nawet po sfinalizowaniu przejęcia, na rynku bezwzględnie będzie dominować Biedronka z 3 tys. sklepów.

bEpZjhCf
Zobacz także: Rolnicy a sklepy. "Najwięcej marży zostaje w supermarketach". Obejrzyj wideo:

Sieć Netto powstała w Danii w latach 80. Pierwszy sklep pod tym szyldem w Polsce otwarto w 1995 roku w Szczecinie. I to od zachodniej części kraju zaczęła się ekspansja firmy na Polskę. Dziś Netto ma na zachodzie kraju 206 sklepów. Sieć jest też stosunkowo dobrze znana na Śląsku - tam ma około 70 placówek.

Jest też sporo marketów Netto w woj. kujawsko-pomorskim i pomorskim. Sieć jednak jest właściwie zupełnie nieznana na wschodzie kraju. Nie ma ani jednego marketu w województwach podlaskim, podkarpackim czy lubelskim. Tymczasem Tesco ma w tych regionach 34 sklepy. Jednak pozwolą one co najwyżej zaznaczyć Duńczykom swoją obecność w nowym regionie Polski. Górą pozostanie tam konkurencja, a przede wszystkim Biedronka.

bEpZjhCl

Netto idzie do miast

Przejęcie Tesco pozwoli natomiast Netto wejść zdecydowanie mocniej do największych miast. Duńska sieć dotychczas nie miała zbyt wielu punktów w Warszawie - zaledwie 5. Tesco ma tymczasem w stolicy 11 marketów. Netto za to jest obecne w mniejszych miejscowościach w okolicach Warszawy - na przykład w Piasecznie, Brwinowie czy Grodzisku Mazowieckim. Tesco jest z kolei w Markach czy w Mińsku Mazowieckim.

Duńska marka może się natomiast stać prawdziwą potęgą w Łodzi. Obecnie ma tam 9 marketów, Tesco natomiast - 12.

bEpZjhCm

Najwięcej marketów Netto jest w Szczecinie - aż 24. Tam z kolei Tesco ma obecnie 7 sklepów wielkopowierzchniowych. Dzięki przejęciu Tesco, Netto może zawitać też do Krakowa, Olsztyna, Kielc oraz Białegostoku.

Prawdopodobnie na razie nie będzie sklepów Netto w Rzeszowie i Lublinie - Tesco nie ma tam w tej chwili ani jednego działającego marketu.

bEpZjhCn

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEpZjhCG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(45)
Wanda
3 miesiące temu
To znaczy , że Niemcy przejmują cały handel detaliczny w Polsce !
Wanda
3 miesiące temu
To znaczy , że Niemcy przejmują cały handel detaliczny w Polsce !
emeryt
3 miesiące temu
Netto ma zdecydowanie lepszą ofertę od Tesco.Także nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
bEpZjhCH
heghghgf
5 miesięcy temu
po tesco Będzie brutto, albo tylko tara
ANTY NETTO
rok temu
Krew mnie zalewa jak próbuję sprawdzić ceny przy czytniku w Netto ! ARCHAICZNE CZYTNIKI Z LAT 90 -TYCH ! To samo spotyka i innych klientów tej sieci ,ktorzy machają towarami przed czytnikiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MOZE PIH SPRAWDZI TE CZYTNIKI I WLEPI GRZYNE TEJ SIECI ! HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona