Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Netto przejmuje Tesco. Umocni się w miastach, ale wschodu nie podbije

46
Podziel się:

Netto przejmuje Tesco. Sieć będzie miała teraz niemal 700 sklepów i umocni swoją pozycję w wielkich miastach. Praktycznie dogoni pod względem liczby sklepów Lidla, ale pozostanie daleko za liderem - Biedronką. Sieć Netto wciąż będzie mało obecna na wschodzie kraju.

Netto ma teraz 383 sklepy w Polsce. Po przejęciu Tesco będzie miała ok. 700
Netto ma teraz 383 sklepy w Polsce. Po przejęciu Tesco będzie miała ok. 700 (WP)

Operacja jest przewidziana na kilkanaście miesięcy, ale docelowo pod szyldem Netto będzie działać w Polsce ok. 700 sklepów. Tyle samo dyskontów ma obecnie w Polsce Lidl. Jednak nawet po sfinalizowaniu przejęcia, na rynku bezwzględnie będzie dominować Biedronka z 3 tys. sklepów.

Zobacz także: Rolnicy a sklepy. "Najwięcej marży zostaje w supermarketach". Obejrzyj wideo:

Sieć Netto powstała w Danii w latach 80. Pierwszy sklep pod tym szyldem w Polsce otwarto w 1995 roku w Szczecinie. I to od zachodniej części kraju zaczęła się ekspansja firmy na Polskę. Dziś Netto ma na zachodzie kraju 206 sklepów. Sieć jest też stosunkowo dobrze znana na Śląsku - tam ma około 70 placówek.

Jest też sporo marketów Netto w woj. kujawsko-pomorskim i pomorskim. Sieć jednak jest właściwie zupełnie nieznana na wschodzie kraju. Nie ma ani jednego marketu w województwach podlaskim, podkarpackim czy lubelskim. Tymczasem Tesco ma w tych regionach 34 sklepy. Jednak pozwolą one co najwyżej zaznaczyć Duńczykom swoją obecność w nowym regionie Polski. Górą pozostanie tam konkurencja, a przede wszystkim Biedronka.

Netto idzie do miast

Przejęcie Tesco pozwoli natomiast Netto wejść zdecydowanie mocniej do największych miast. Duńska sieć dotychczas nie miała zbyt wielu punktów w Warszawie - zaledwie 5. Tesco ma tymczasem w stolicy 11 marketów. Netto za to jest obecne w mniejszych miejscowościach w okolicach Warszawy - na przykład w Piasecznie, Brwinowie czy Grodzisku Mazowieckim. Tesco jest z kolei w Markach czy w Mińsku Mazowieckim.

Duńska marka może się natomiast stać prawdziwą potęgą w Łodzi. Obecnie ma tam 9 marketów, Tesco natomiast - 12.

Najwięcej marketów Netto jest w Szczecinie - aż 24. Tam z kolei Tesco ma obecnie 7 sklepów wielkopowierzchniowych. Dzięki przejęciu Tesco, Netto może zawitać też do Krakowa, Olsztyna, Kielc oraz Białegostoku.

Prawdopodobnie na razie nie będzie sklepów Netto w Rzeszowie i Lublinie - Tesco nie ma tam w tej chwili ani jednego działającego marketu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(46)
Eggsy
8 miesięcy temu
Ktoś moderuje te komentarze? Proszę, żeby zostały przejrzane przez kogoś, kto jest w stanie je usuwać, bo niektóre są drażniące.
Wanda
rok temu
To znaczy , że Niemcy przejmują cały handel detaliczny w Polsce !
Wanda
rok temu
To znaczy , że Niemcy przejmują cały handel detaliczny w Polsce !
emeryt
rok temu
Netto ma zdecydowanie lepszą ofertę od Tesco.Także nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
heghghgf
rok temu
po tesco Będzie brutto, albo tylko tara
...
Następna strona