Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

NFOŚiGW wydał blisko 500 tys. zł na reklamy. Najwięcej zapłacił spółce należącej do Srebrnej

9
Podziel się:

Prawie 260 tys. zł Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za kampanię medialną zapłacił Forum, a więc powiązanej z PiS spółce Srebrna. Mało tego jej szefową jest żona dotychczasowego prezesa Funduszu.

Kazimierz Kujda prowadził NFOŚiGW do 12 lutego, kiedy złożył rezygnację.
Kazimierz Kujda prowadził NFOŚiGW do 12 lutego, kiedy złożył rezygnację. (East News, Grzegorz Banaszak/REPORTER)
bEKFqeHV

Fundusz na reklamy w mediach wydał w sumie kwotę 498 501,99 zł – ujawnił na Twitterze poseł Krzysztof Brejza. Blisko półmilionowy budżet został wydany w mediach i spółkach powiązanych z PiS.

Prawie ćwierć miliona na reklamy z państwowego funduszu trafiło do firmy, której prezesem jest żona niedawnego prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierza Kujdy – wskazuje TVN24. Ten jednak 12 lutego złożył rezygnację.

bEKFqeHX

Forum, bo tej spółce mowa, to wydawca "Gazety Polskiej Codziennie". Warto zaznaczyć, że większość udziałów posiada w niej spółka Geranium, która należy do powiązanej z PiS spółki Srebrna – pisze TVN24. Przypomnijmy, że jej właścicielem jest Instytut im. Lecha Kaczyńskiego i to ona miała budować słynne wieże Kaczyńskiego.

120 tys. zł z NFOŚiGW powędrowało z kolei do grupy Fratria, czyli właściciela tygodnika "Sieci", telewizji wPolsce.pl czy "Gazety Bankowej".

bEKFqeId

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKFqeIy
KOMENTARZE
(9)
KATOLIK NIE p...
3 lata temu
wy ZŁODZIEJE KAŃCIARZE chcecie być katolikami A JESTEŚCIE ZŁODZIEJAMI !!! pisowcy U KOGO SIĘ SPOWIADACIE I KTO was UCZY KATOLICYZMU!!!!!!!! I WIARY ?
Szok
3 lata temu
"Matka Układów" i gigantyczne wyprowadzanie publicznych, czyli Naszych pieniędzy, do prywatnych PiSowskich kieszeni!
gosc
3 lata temu
Tych mafiozów trzeba rozwalić bo oni Polskę rozwalą ludzie musimy się organizować.
bEKFqeIz
m-53
3 lata temu
Pytanie zasadnicze. Czy spółka Forum (i pozostałe) zrealizowała reklamy zgodnie z umową, czy cena była rynkowa. Jeżeli tak, to nie widzę problemu. Jeżeli wyprowadzono kasę to obciąć łapy.
jaś
3 lata temu
co dnia słoneczko wyzej i do wyborów blizej. pogonimy tych pisowskich złodzeji,że buty pogubią.