Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

NFZ o sanatoriach. "Nie wyjeżdżaj na leczenie"

Pacjenci pytają, co mają zrobić ze skierowaniami do sanatoriów. "Nie wyjeżdżaj na leczenie" - odpowiada NFZ. Przypomina jednak, że ci, którzy już w sanatorium są, mają prawo do ukończenia leczenia, a przerwanego turnusu nie będzie można dokończyć później.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
NFZ odpowiada na pytania o sanatoriach.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił czynną przez całą dobę infolinię, na której można zadawać pytania m.in. o sprawy związane z epidemią koronawirusa.

Wśród najczęściej zadawanych pytań są te, które dotyczą funkcjonowania sanatoriów. Pacjenci pytają m.in. o to, co zrobić ze skierowaniami do sanatoriów.

"Nie wyjeżdżaj na leczenie. Odeślij skierowanie do Twojego oddziału wojewódzkiego NFZ. Nie stracisz miejsca w kolejce oczekujących. Skorzystasz z leczenia w terminie późniejszym, zgodnie ze swoją kolejnością – po ustaniu zagrożenia związanego z koronawirusem" - informuje NFZ.

Oglądaj też: Rząd dorzuci 40 proc. pensji. Jeśli firma będzie miała kłopoty przez 2 miesiące

Pacjenci pytają też, czy mogą przerwać turnus i dokończyć go później

"Nie ma możliwości, żeby w późniejszym terminie kontynuować pozostałą część rozpoczętego pobytu. Po przerwaniu turnusu nie będzie można ubiegać się o rozpatrzenie nowego skierowania poza kolejnością" - informuje NFZ. "Masz prawo do rezygnacji z leczenia w każdej chwili na warunkach opisanych w regulaminie uzdrowiska, w którym przebywasz. Możesz poprosić o zwolnienie z dodatkowych opłat ze względu na stan zagrożenia epidemicznego".

Od 14 marca wszystkie uzdrowiska w Polsce zawiesiły swoją działalność i nie przyjmują nowych pacjentów. Ci, którzy rozpoczęli kurację wcześniej, mogą ją jednak dokończyć.

"Jeśli Twoje leczenie rozpoczęło się przed 14 marca, masz prawo do wykorzystania wszystkich zleconych Ci świadczeń" - pisze Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, koronawirus w Polsce, nfz, sanatoria, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2020

KSDARMOZJADY NIECH PŁACĄ ZA POBYT NORMALNIE ,A NIE 20%,

20-03-2020

Ad hocŚwiat płonie, a NFZ powołuje się na regulamin sanatorium. Zrezygnowałem po 1 dniu pobytu (od 12 do 13 b.), bo uznałem, że zgromadzenie na stołówce … Czytaj całość

21-03-2020

BenonZlikwidować ten dziwny twór, w którym jak nam pokazuje telewizornia za przeproszeniem publiczna , babcie uganiają się za dziadkami i tylko sex im w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)