Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CHE
|

Nie możesz znaleźć pracy? Pozbądź się tych rzeczy z CV, a zwiększysz swoje szanse

17
Podziel się

Są rzeczy, które z miejsca ujmują każdego szefa świata. Są też inne, które mogą go zniechęcić. Na co należy zawracać uwagę przy pisaniu CV, a czego się wystrzegać? Ekspert podpowiada.

Nie możesz znaleźć pracy? Pozbądź się tych rzeczy z CV, a zwiększysz swoje szanse
Poszukiwanie pracy potrafi być męczące. Są jednak sposoby, by nieco sobie w tym pomóc (money.pl, Rafał Parczewski)
bEpzJnJx

Hobby, miękkie umiejętności, wszystko to jest ważne, ale nie kluczowe, gdy na szali wisi nasze zatrudnienie. Dobre CV powinno być konkretne i zwięzłe. Chcesz się pochwalić tym, co robisz w wolnym czasie? Zrób to z głową - radzi Peter Yang z międzynarodowej firmy zajmującej się tworzeniem idealnych aplikacji.

Jeśli twoje zainteresowania łączą się w jakiś sposób z potencjalnym miejscem pracy, możesz to wyeksponować - tłumaczy w rozmowie z CNBC. - W przeciwnym razie lepiej skupić się na konkretach - dodaje. Nikogo nie będzie obchodzić, że przyszły adwokat kocha grę na giełdzie czy handel kryptowalutami.

bEpzJnJz

Należy tez unikać skrótów, również tych myślowych. Bycie "wielozadaniowcem" jest oczywistą zaletą w niemal każdym zawodzie, ale zamiast tego lepiej jest podkreślić, z czego to wynika lub jakie mamy na tym polu osiągnięcia. Przykłady poparte życiem, na to zawsze zwróci uwagę potencjalny pracodawca.

Zobacz także: Omijają zakaz handlu. Pracownicy wyjdą na ulice? "Solidarność" odpowiada

Przy pisaniu CV wystrzegaj się także niepotrzebnych zwrotów. Jeśli chcesz podkreślić, że np. kierowałeś pięcioosobowym zespołem, ujmij to w formie bezosobowej.

bEpzJnJF

Ważne są także szczegóły. Jeśli nie masz spersonalizowanego maila, stwórz go. Nie wysyłaj aplikacji z adresów ze swoją ksywką czy zdrobnieniem imienia w nazwie. Zachowaj pozory.

Jak ponadto podkreśla Yang, nie należy eksponować doświadczeń sprzed parunastu lat, jeśli nie znajdują one ujścia w obecnych czasach. Zmieniają się technologie i świat dookoła, więc potencjalnego pracodawce, niezależnie od naszej sytuacji, interesować będzie to, czym zajmowaliśmy się wyłącznie w ostatnich latach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpzJnKa
rynek pracy
praca
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
He, he..
7 godz. temu
Przecież ci niedorobieni rekruterzy, sugerujac się czyimś CV, zatrudniają, nie najlepszych kandydatów na dane stanowisko a kogoś, kto napisał to, co chcieliby przeczytać.
Andrz
8 godz. temu
Wystarczy napisać,że nie chce pieniędzy i chce się wykazać po studiach i znajomości pięciu języków.Dodac .ze mój wzór to rodzina taniej siły roboczej w wolnej Polsce wstające z kolan.Praca,a nie płacą gwarantowana.
art
12 godz. temu
Przecież CV to tylko iinformacja o edukacji, (ukończonych szkołach, przebytych kursach, a czy idzie za tym wiedza i umiejętności...to nie jest już takie oczywiste ) i dotychczasowych miejscach pracy...a nie życiorys, jako taki i list motywacyjny...
bEpzJnKb
Wstyd
12 godz. temu
Najlepiej widzieli by w CV że jest się wzorowym białym muzinem, w 100% dyspozycyjnym nawet na telefon. Oczekiwania finansowe to najniższa krajowa oraz lubiącym obrażanie i poganianie na stanowisku pracy. Tyle że to nie te czasy. Teraz piszesz w CV jak mnie ..wisz to szukaj sobie następnego jelenia.
Taaaa
13 godz. temu
Wszyscy spece piszą, że najważniejsze jest podkreślenie podmiotowości a unikanie bezosobowych określeń. W Cv najlepiej wpisać idealny niewolnik i po kłopocie. Poza tym w wielu firmach są chore praktyki "poleć znajomego", hr ugaduje się z polecajacym i dzielą prowizją. W nosie mają innych