Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Globalny kryzys na rynku pracy. Są oferty, nie ma ludzi

62
Podziel się:

Na całym świecie firmy skarżą się na brak rąk do pracy. Pracownicy nie wrócili do zakładów po pandemii - podaje CNN Business. A potrzeby w gospodarce wychodzącej z kryzysu są ogromne.

Globalny kryzys na rynku pracy. Są oferty, nie ma ludzi
Globalny kryzys na rynku pracy. (Adobe Stock)
bELfWAad

Farma P.D. Hook dostarcza na brytyjski rynek jedną trzecią sprzedawanych tam kurczaków.

Powinna pracować na pełnych obrotach. Ale nie może, bo brakuje jej 40 pracowników - podaje CNN Business.

Podobne kłopoty mają firmy na całym świecie. Wielu pracowników, którzy wrócili do domów po wybuchu pandemii, nie wróciło do stoczni, fabryk lub na place budowy.

bELfWAaf
Zobacz także: Statistica: Związek Banków Polskich

Właściwie nie ma branży, która nie doświadcza kryzysu. Nawet restauracje wyróżnione gwiazdkami Michelin i banki na Wall Street twierdzą, że nie mogą zatrudnić wystarczającej liczby osób, aby zaspokoić ich potrzeby.

Jak podaje CNN, w samych Stanach Zjednoczonych w kwietniu pracę porzuciło rekordowe 4 miliony ludzi, w tym 649 000 pracowników handlu detalicznego.

bELfWAal

W tym samym miesiącu odnotowano rekordową liczbę 9,3 miliona dostępnych ofert pracy.

Według wyszukiwarki ofert pracy Adzuna w Wielkiej Brytanii od końca marca do połowy czerwca liczba ogłoszonych ofert pracy wzrosła o 45.

W USA republikańscy politycy obwiniają o podsycanie problemu zwiększone zasiłki dla bezrobotnych, podczas gdy lewicowi ekonomiści proponują proste rozwiązanie: płacić wyższe pensje.

Z kolei w Wielkiej Brytanii grupy lobbystów wzywają rząd premiera Borisa Johnsona do zrewidowania przepisów imigracyjnych po Brexicie, aby Europejczycy mogli obsadzić wakaty.

bELfWAam

Przywódcy Singapuru i Australii są pod presją, aby złagodzić ograniczenia dotyczące podróży i tym samym umożliwić powrót migrantom.

Kryzys odczuwają także kraje Unii Europejskiej. Niemiecka komisarz ds. integracji Annette Widmann-Mauz ostrzegała niedawno, że ​​gospodarka kraju stoi w obliczu "desperackiego poszukiwania wykwalifikowanej siły roboczej".

Jak mówili w ostatnim wywiadzie dla German Editorial Network politycy CDU, niemieckim firmom brakuje ok. 270 tys. wykwalifikowanych pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELfWAaG
praca
kryzys
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(62)
Łukasz
miesiąc temu
Najbardziej pracowici są rumuni i bułgarzy a polacy i ukry to cwane nieroby, dlatego oni żyją na poziomie a polacy i ukraińcy poniżej minimum egzystencji i tylko narzekać potrafią że socjal za niski a vipy z biedronki się kończą.
Pracodawca
miesiąc temu
zabrać 500 plus zaraz się znajdą ręce do pracy
Konrad
3 miesiące temu
Już za te grosze co płacicie, nie chcą pracować nawet UKRAINCY ....😅🤣😂 To z czym wy wyjeżdżacie do Polaka, ceny światowe A pensje hu.....jowe 😂🤣😅 , więc się nie dziwcie że nie macie pracowników.PRZEDSIĘBIORCY DOBRZE WAM TAK 🖐🖐🖐🖐
bELfWAaH
Bezrobotna
3 miesiące temu
Dajcie ludzkie warunki to się będziemy zatrudniać. Wiele ludzi na pewno się obudziło że zdrowie i życie jest ważniejsze niż zadowolenie prezesa za cenę własnej siły.
Men
4 miesiące temu
800 zloty bezrobocia przez pol roku,rzeczywiscie ogromny social,
...
Następna strona