Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Nie tylko pracownicy? Uczelnie chcą sprawdzać, czy student się zaszczepił

24
Podziel się:

Adam Niedzielski zapowiedział, że na kolejnym posiedzeniu Sejmu może odbyć się dyskusja na temat ustawy umożliwiającej sprawdzenie zaszczepienia pracowników przez pracodawców. Minister zdrowia tłumaczył też, dlaczego ustawa nie pojawiła się dotąd w Sejmie. Minister dodał też, że środowiska akademickie chcą także sprawdzać zaszczepienie studentów.

Nie tylko pracownicy? Uczelnie chcą sprawdzać, czy student się zaszczepił
Adam Niedzielski zapowiedział, że niedługo pojawi się regulacja dotycząca możliwość sprawdzania zaszczepienia pracowników przez pracodawców PAP (Darek Delmanowicz)
bEKWDtBx

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że trwają prace nad doprecyzowaniem regulacji dotyczących weryfikowania przez pracodawców, czy pracownik jest zaszczepiony. Niedzielski dodał, że pojawiły się nowe postulaty, m.in. z uczelni, które chcą sprawdzać, czy studenci są zaszczepieni.

Niedzielski: Przepisy wymagają dopracowania

- Przepisy w tej sprawie zostały już przygotowane. One były analizowane na stałym komitecie Rady Ministrów i tam pojawiło się wiele uwag ze strony różnych resortów, więc te przepisy wymagają dopracowania – mówił na Podkarpaciu Niedzielski.

bEKWDtBz

Na początku września Niedzielski mówił, że zgodnie z projektowanymi rozwiązaniami pracodawca miałby prawo zapytać, czy pracownik jest zaszczepiony, a na tej podstawie podjąć ewentualną decyzję o przesunięciu go do innych obowiązków. Pracownik musiałby w takim wypadku okazać pracodawcy certyfikat covidowy.

Zobacz także: Ponad 3 tys. pensji minimalnej dla wszystkich. Znany biznesmen ma inny pomysł

Uczelnie sprawdzą zaszczepienie studentów?

bEKWDtBF

- Wcześniej pracowaliśmy z takim założeniem, że te przepisy trafią na posiedzenie Sejmu w zeszłym tygodniu. Tak się nie stało, więc będziemy pracowali, żeby na kolejnym posiedzeniu Sejmu ta dyskusja się odbyła, ale nie jestem pewien, ponieważ tutaj zgłaszają się coraz to nowe postulaty ze strony uczelni, a nie tylko pracodawców, które też stawiają postulat weryfikowania, czy studenci, szczególnie na tych zajęciach medycznych, są zaszczepieni, więc pod tym względem jeszcze doprecyzowujemy przepisy – tłumaczył opóźnienia Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKWDtCa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(24)
Nauczyciel
1 tyg. temu
Jestem zaszczepiony, a wielu studentów, z którymi prowadzę zajęcia nie!!! i sie tym afiszują. Czy każdy w tej sytuacji MUSI!!! studiować? Taki delikwent może np. chorować bezobjawowo i być nosicielem. Od turystów!!! nawet w hotelach, czy kuracjuszy w sanatoriach wymagane są certyfikaty. Przy przyjeciach do szpitali (nawet na SOR) np. wymazy. Oczekuję ZDECYDOWANYCH działań chroniących - myślę każdego pracownika naukowego od potencjalnego źródła zakażenia.
sędzia
miesiąc temu
Niedzielski jak Cię słyszę to mój organizm na sam dźwięk twojego głosu dostaje sraczki
Johnny
miesiąc temu
dosc tej kpiny, wsadzcie sobie swoja pandemie daleko w ciemnosc, wszyscy n aL4 i zaraz sie zakonczy ten cyrk
bEKWDtCb
tak jest
miesiąc temu
Cyrku ciąg dalszy , no i co z tego , ze się zaszczepił jak producent preparatu pisze, ze preparat dział pół roku.A zaszczepiony tak samo zaraża jak i ten niezaszczepiony.
Robbyc
miesiąc temu
Braun miał rację jeśli chodzi o elektryka będącego ministrem zdrowia... Na taki los on i jego kolesie oraz poprzednik zasługują...
...
Następna strona