Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. OPM
|

Niedziela 27 grudnia. Czy sklepy będą otwarte?

18
Podziel się

Trwają święta Bożego Narodzenia. 25 i 26 grudnia sklepy są zamknięte. A co z najbliższą niedzielą 27 grudnia. Czy będzie to niedziela handlowa?

Niedziela 27 grudnia. Czy sklepy będą otwarte?
Niedziele handlowe w 2020 i 2021 roku. Czy w niedzielę 27 grudnia zrobimy zakupy? (Materiały WP, Klaudia Zawistowska)
bDJdCKjp

W niedzielę 27 grudnia sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą stanie właściciel. Przypomnijmy, że w sklepach obowiązują też limity osób i maseczki zakrywające usta i nos.

Najbliższa niedziela handlowa przypadnie dopiero 31 stycznia 2021 roku i zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, będzie pierwszą z siedmiu niedziel handlowych w całym 2021.

bDJdCKjr

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Zobacz także: Zakaz handlu do zawieszenia? "Nie róbmy z pracowników niewolników"

Narodowa kwarantanna

W zeszłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzona będzie kwarantanna narodowa.

bDJdCKjx

To oznacza, że zamknięte będą m.in. galerie handlowe, oprócz sklepów, które zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli np. sklepów spożywczych, aptek czy drogerii.

W związku z epidemią, we wszystkich placówkach handlowych jest wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJdCKjS
Źródło:
KOMENTARZE
(18)
Galernik
2 miesiące temu
Tak w święta zapraszamy do galerii handlowych będą czynne przez oba dni świąt po 24 godziny na dobę, W niedzielę również.
Bazyl
2 miesiące temu
Szkoda slow....
Aga
2 miesiące temu
Słabe:(
bDJdCKjT
hmm,..
2 miesiące temu
Dlaczego w Żabce w drugi dzień świąt pracują pracownicy, przecież oni też mają rodziny? W niedzielę 27 grudnia oczywiście że z uśmiechem na twarzy w sklepie przywitają Was pracownicy,..
Pamiętam
2 miesiące temu
Dla zwolenników handlu w święta i niedziele. Zaproszenie do ich ulubionego i wzorcowego kraju NIEMIEC. - tam wszystko otworem 24 godz na dobę. Jechać i handlować. - tylkoPOKO paprańce chcą niewolniczej pracy dla ludzi w galeriach a niedziele z rodziną ,na powietrzu , na spacerach czy wycieczkach zastąpić marszrutą przez galerie i podziwianie przez szybę towarów które w Niemczech czy Francji czy Danii są 25% tańsze niż w Polsce .Galerie są otwarte do 21. Każdego zwykłego dnia i WYSTARCZY Święta są m on po to żeby mama i tata z dziećmi szli na spacer do ZOO ,do muzeum, do parku pojeździć na rowerze iuczyć ich spełniać marzenia, odwiedzić babcie i dziadka w domu , iść na cmentarz a nie do Galerii handlowej
...
Następna strona