Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Katarzyna Izdebska-Białka
Katarzyna Izdebska-Białka
|
aktualizacja

Niedziela 6 grudnia z zakupami. Bujara gorzko: "Zwyciężyło lobby korporacji zachodnich"

418
Podziel się:

- Jesteśmy oburzeni taką propozycją, do tej pory nie było żadnych konsultacji ze związkami zawodowymi w tej sprawie - nie kryje emocji Alfred Bujara, szef handlowej "Solidarności". Jak mówi money.pl, od czasu pojawienia się informacji o dodatkowej niedzieli z zakupami odebrał już kilkadziesiąt wiadomości od pracowników handlu.

Niedziela 6 grudnia z zakupami. Bujara gorzko: "Zwyciężyło lobby korporacji zachodnich"
Niedziela 6 grudnia ma być dodatkową niedzielą handlową (PAP, Wojtek Jargiło)

Niedziela 6 grudnia tego roku ma być handlową. Przewiduje to projekt noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Oznacza to, że w grudniu możemy mieć trzy niedziele z handlem: planowo 13 i 20 grudnia 2020 r. i jedną ekstra. Właśnie 6 grudnia.

- Rząd bardzo się troszczy o wszystkie grupy zawodowe, ale okazuje się, że nie o pracowników handlu. Widać, że zwycięża lobby korporacji zachodnich, bo to one parły do takich rozwiązań - mówi smutno w rozmowie z money.pl Alfred Bujara, reprezentujący sekcję handlową "Solidarności".

Bujara zaznacza, że przed pracownikami w grudniu i tak jest bardzo trudny czas. - Już dwa weekendy robocze będą trudne, wprowadzenie dodatkowej niedzieli to już jest nieetyczne – mówi. 

Zobacz także: Obejrzyj także: Zakaz handlu do zawieszenia? "Nie róbmy z pracowników niewolników"

- Sytuacja pracowników handlu w Polsce jest najgorsza w Uni Europejskiej, a mówię to na podstawie obserwacji związków zawodowych UNI Global Union – mówi Alfred Bujara. Jak zaznacza, pracują oni w trudnych warunkach, są narażeni na zakażenia, a - jak twierdzi - obecne procedury są fikcją. - Szanujmy pracowników handlu - apeluje. 

Czym motywowane jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej? Chodzi o zmniejszenie liczby klientów robiących przedświąteczne zakupy w tym samym czasie. "Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna" - czytamy w uzasadnieniu. "Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r.".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(418)
Iris
3 lata temu
Kto nie chce , nie musi pracować! W galeriach pracuje mnóstwo ludzi, którzy zostaną zwolnieni , jeśli nie będzie obrotów. Małe sklepiki, poza galeriami , pracowały cały czas , nie miały żadnego lockdownu.
Hahaa
3 lata temu
Bujara zacznij myśleć i zwolnij się z matrixa w jakim żyjesz! Sprzedawcom którym nie podoba się praca w niedziele radzę zmienić pracę. A jest tyle zawodów,które musza pracować w niedziele i nie mówię o tych, które zapewniają bezpieczeństwo,zdrowie czy ciągłość technologiczną ale inne: knajpy,kina,teatry,pływalnie,wypożyczalnie sprzet7 sportowego,wyciągi narciarskie itp itd....oni mogą pracować w niedziele a jakieś sprzedawczynie nie?
Ich
3 lata temu
Zapraszam do biura rachunkowego. Szczegolnie przed naliczeniem CIT i VAt dla 22 spolek.
Maxel
3 lata temu
Czas najwyższy by wyjść na ulice i zastrajkowac,niech ci rządu idą popracować za kasę?
Nika
3 lata temu
Dziękuję bardzo szanownym rządzącym za to że kolejnej niedzieli nie spędzę z dzieckiem, tylko w pracy. Dlatego ludzie nie planują rodzić dzieci w tym kraju, bo zwyczajnie nie mają na to czasu. Dzieci robi patologia, która ma mnóstwo czasu, bo przecież siedzą na państwowym garnuszku, a ja durna urabiam ręce po łokcie u prywaciarza.
...
Następna strona