Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zakaz handlu
27.06.2020 12:14

Niedziele handlowe 2020. 28 czerwca wypada niedziela handlowa

Niedziele handlowe to w tym roku niezwykła rzadkość. Od stycznia obowiązuje bowiem zakaz handlu w swojej ostatecznej wersji. Co do zasady w dużych marketach zakupów w siódmy dzień tygodnia nie zrobimy. Jest tylko kilka wyjątków. Jeden z nich już w najbliższy weekend.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Niedziela 28 czerwca to niedziela handlowa. Zakaz handlu nie obowiązuje

28 czerwca to niedziela handlowa. Tak się akurat złożyło, że wypada ona w dniu wyborów. Warto wspomnieć, że to zbieg okoliczności, bo kiedy ustalano kalendarz handlowych niedziel, data wyborów nie była jeszcze znana. Tak czy inaczej - oprócz wyboru prezydenta, będziemy mogli także wybrać się na zakupy do marketów.

Zgodnie z działającymi od początku tego roku przepisami, jedynie siedem niedziel jest wyjętych spod zakazu handlu. Zakupy w siódmy dzień tygodnia mogliśmy zrobić już 26 stycznia oraz 5 i 26 kwietnia. Niedziela handlowa 28 czerwca będzie czwarta.

Następne niedziele handlowe przypadną na weekend przed rozpoczęciem roku szkolnego (30 sierpnia), a także w dwa weekendy przed świętami bożonarodzeniowymi (13 i 20 grudnia).

Obejrzyj też: Zakaz handlu zostaje - mówi twardo "Solidarność". Koronawirus niczego nie zmienia

Zakaz handlu był w Polsce wprowadzany etapami. Dwa lata temu dwie niedziele w miesiącu były jeszcze handlowe, rok temu - jedna, a w tym roku tylko w siedem niedziel w roku można zrobić zakupy w dużych marketach.

Małe sklepiki, prowadzone przez właścicieli, nadal mogą być otwierane każdej niedzieli. Oprócz tego spod zakazu handlu wyjęte są m.in. stacje benzynowe, apteki, czy piekarnie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2020

KlientSosnowiec ul Jagiellońska sklep Lewiatan zamknięty kartka na drzwiach 28 niedziela sklep nieczynny. To kto rządzi w tym kraju rząd czy jaki marny … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)