Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
SATO
|
aktualizacja

Niedziele handlowe 2020. 28 czerwca wypada niedziela handlowa

1
Podziel się:

Niedziele handlowe to w tym roku niezwykła rzadkość. Od stycznia obowiązuje bowiem zakaz handlu w swojej ostatecznej wersji. Co do zasady w dużych marketach zakupów w siódmy dzień tygodnia nie zrobimy. Jest tylko kilka wyjątków. Jeden z nich już w najbliższy weekend.

Niedziela 28 czerwca to niedziela handlowa. Zakaz handlu nie obowiązuje
Niedziela 28 czerwca to niedziela handlowa. Zakaz handlu nie obowiązuje (money.pl)
bEsmOCwl

28 czerwca to niedziela handlowa. Tak się akurat złożyło, że wypada ona w dniu wyborów. Warto wspomnieć, że to zbieg okoliczności, bo kiedy ustalano kalendarz handlowych niedziel, data wyborów nie była jeszcze znana. Tak czy inaczej - oprócz wyboru prezydenta, będziemy mogli także wybrać się na zakupy do marketów.

Zgodnie z działającymi od początku tego roku przepisami, jedynie siedem niedziel jest wyjętych spod zakazu handlu. Zakupy w siódmy dzień tygodnia mogliśmy zrobić już 26 stycznia oraz 5 i 26 kwietnia. Niedziela handlowa 28 czerwca będzie czwarta.

Następne niedziele handlowe przypadną na weekend przed rozpoczęciem roku szkolnego (30 sierpnia), a także w dwa weekendy przed świętami bożonarodzeniowymi (13 i 20 grudnia).

bEsmOCwn
Zobacz także: Obejrzyj też: Zakaz handlu zostaje - mówi twardo "Solidarność". Koronawirus niczego nie zmienia

Zakaz handlu był w Polsce wprowadzany etapami. Dwa lata temu dwie niedziele w miesiącu były jeszcze handlowe, rok temu - jedna, a w tym roku tylko w siedem niedziel w roku można zrobić zakupy w dużych marketach.

Małe sklepiki, prowadzone przez właścicieli, nadal mogą być otwierane każdej niedzieli. Oprócz tego spod zakazu handlu wyjęte są m.in. stacje benzynowe, apteki, czy piekarnie.

bEsmOCwt

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsmOCwO
KOMENTARZE
(1)
Klient
rok temu
Sosnowiec ul Jagiellońska sklep Lewiatan zamknięty kartka na drzwiach 28 niedziela sklep nieczynny. To kto rządzi w tym kraju rząd czy jaki marny sklepikarz?