Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Branża apeluje o poluzowanie zakazu handlu w niedzielę. Wiceminister zaleca cierpliwość

To już pewna tradycja: branża handlowa apeluje do rządu o zniesienie zakazu handlu w niedziele, a ten odrzuca te prośby wyjaśniając, że nie ma ku temu przesłanek. Stanisław Szwed jest zdania, że za wcześnie jeszcze na ocenę skutków zakazu handlu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Przedsiębiorcy proszą o zniesienie lub choćby złagodzenie zakazu handlu w niedziele. Zawsze dostają tę samą odpowiedź

Branża handlowa nie ustaje w apelach do rządu o to, by przywrócił handel w niedzielę – nawet jeśli nie na stałe, to przynajmniej na najbliższe miesiące. Miałoby to, zdaniem wnioskujących, pomóc sklepom, które bardzo w ostatnich miesiącach ucierpiały. Najpierw w sprzedawców i producentów uderzył lockdown, a teraz swoje robi strach wielu Polaków przed spędzaniem czasu w sklepach i galeriach handlowych.

Mającym nadzieję na zmianę stanu prawnego właśnie odebrał ją sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed.

Najpierw przypomniał, że ograniczanie handlu następuje stopniowo i za wcześnie, by oceniać jego rezultaty. "Należy zauważyć, że dopiero po upływie odpowiedniego czasu od przedstawionego powyżej pełnego wejścia w życie ustawy będzie możliwe dokonanie oceny skutków jej obowiązywania" – czytamy w odpowiedzi na pytanie o przyszłość zakazu.

Przedsiębiorcy rozpaczliwie apelują o czasowe przywrócenie handlu w niedziele
Zakaz handlu w niedziele. Kolejny apel do rządu

Obejrzyj: Zakaz handlu zostaje - mówi twardo "Solidarność". Koronawirus niczego nie zmienia

Dodał, że w związku z sytuacja epidemiologiczną i tak nastąpiło już pewne poluzowanie zakazu (możliwe jest "wykonywania czynności związanych z handlem, polegających na rozładowywaniu, przyjmowaniu i ekspozycji towarów pierwszej potrzeby").

- Na obecnym etapie jest natomiast za wcześnie, by odnieść się do dalej idących propozycji zawieszenia zakazu handlu w niedziele i święta – przesądził sprawę Stanisław Szwed.

- Dziś nie rozważamy takiego scenariusza - powiedziała wicepremier dziennikarzom, odpowiadając na pytanie czy rząd nie rozważa zniesienia zakazu handlu w niedzielę.

Wyjaśniła, że stan konsumpcji, jaki osiągamy dziś, jest porównywalny z tym, co mieliśmy na początku roku, przed pandemią.

- Dzisiaj zatem nie widzimy konieczności, aby ten zakaz był zniesiony - zaznaczyła i dodała, że rząd oczywiście, analizuje na bieżąco rynek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-06-2020

Ff9Najlepiej zniesc zakaz handlu w niedzielę bo przecież osoby pracujące w biurze od 8 do 16 nie mogą zrobić zakupów bo nie maja kiedy a nikt nie bierze … Czytaj całość

02-07-2020

rogalDobrze, że scenariusz zniesienia ustawy o zakazie handlu w niedziele nie jest rozważany, nie ma sensu znosić tej ustawy, bo gospodarczych parametrów … Czytaj całość

02-07-2020

JaculaPrzebacz im panie bo nie wiedza co czynią! Po co jak się pytam po co takimi apelami drażnić mocnych mężczyzn z Solidarności? Przecież jak się dowiedzą … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)