Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Niedzielski o luzowaniu obostrzeń. Już w środę poznamy harmonogram rządu

5
Podziel się:

Minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że w środę pokazany będzie szczegółowy harmonogram luzowania na maj. Czego dokładnie możemy się spodziewać po rządowej decyzji?

Niedzielski o luzowaniu obostrzeń. Już w środę poznamy harmonogram rządu
Już w środę 28 kwietnia poznamy rządowy plan luzowania obostrzeń (Flickr, Kancelaria Premiera)
bEDvywlN

"Przygotowujemy bardzo szczegółowy harmonogram luzowania na miesiąc maj. Zaprezentowany będzie najprawdopodobniej w środę" - oznajmił szef resortu zdrowia podczas konferencji prasowej.

Jak podkreślił, już w przyszłym miesiącu wróci wiele usług i zostanie otwartych wiele sektorów, za którymi stęsknili się Polacy. Można domniemywać, że wśród nich znajdą się m.in. bary, restauracje czy kina.

bEDvywlP

Niedzielski podkreślił przy okazji, że już po majówce zostanie również ogłoszona profilaktyka dla osób 40 plus i zniesienie limitów w dostępie do lekarzy specjalistów.

Przypomnijmy, że Jarosław Gowin na poniedziałkowym spotkaniu z Radą Przedsiębiorczości miał zgodzić się z jej przedstawicielami na odmrożenie m.in. gastronomii przy zachowaniu reżimu sanitarnego oraz zasady maksymalnego obłożenia rezerwacji na poziomie 50 proc. dostępnych miejsc.

Już od 4 maja moglibyśmy również korzystać z  gastronomii w ogródkach restauracyjnych.

Częściowo potwierdzają to analizy money.pl, które wskazują, że mieszkańcy Śląska, Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz województw opolskiego i łódzkiego mogą spodziewać się zmian już w pierwszych dniach maja. Właśnie wtedy wskaźniki zakażeń zakażeń dotrą do "odpowiednich poziomów".

bEDvywlV

Biznesowa normalność w niektórych branżach wróciła już od poniedziałku 26 kwietnia w województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim.

Zobacz także: Obostrzenia. Wiemy, kiedy pożegnamy się z maseczkami
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDvywmq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Petru
5 miesięcy temu
Wiadomo co z tym harmonogramem, czy Niedzielski bawi się w Sasina
Hhhwdw
5 miesięcy temu
Ja to już nawet nie biorę do siebie co oni mówią, robię po swojemu
hahaha
5 miesięcy temu
Wyrok sądu w Austrii dotyczący g wartych testów Pcr, badania uczonych ze Standford że maseczki nic nie dają plus takie samo stanowisko WHO. Do tego koniec sezonu grypowego - idzie lato. Rząd nie ma wyjścia - musi luzować. Spadek "zachorowań" złoży na karb szczepienia. A dobrodziejstwo produktu chemicznego pod myląca nazwą "szczepionki" poznamy już wkrótce. Oczywiście skokowy wzrost zgonów pójdzie na konto chorób współistniejących i nowych wersji "wirusa". Wirusa który do tej pory nie został wyizolowany:)
bEDvywmr
AntyPiS
5 miesięcy temu
Coś się zmieniło? Są jeszcze te zakazy życia godnie czy nie ma? Nie ogarniam już tego, kiedy otwarte kiedy nie. Poczekam dla pewnosci z rok jeszcze
i Sancho Panz...
5 miesięcy temu
Pokazał by Dulcyneę nasz Don Quichotte.