Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

"Niefortunna wypowiedź". Premier rozmawiał z ministrem rolnictwa po jego apelu do nauczycieli

697
Podziel się

- Minister Ardanowski ma świadomość, że jego wypowiedź pod adresem nauczycieli była niefortunna - oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że rozmawiał z ministrem rolnictwa po jego apelu do pedagogów, by wsparli rolników przy zbiorach.

Mateusz Morawiecki zapewnił, że w dyskusji publicznej nie ma miejsca na wypowiedzi, które uchybiają godności nauczycieli.
Mateusz Morawiecki zapewnił, że w dyskusji publicznej nie ma miejsca na wypowiedzi, które uchybiają godności nauczycieli. (PAP)
bEpxpVjF

- Wystąpiłem również z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też do młodzieży lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka, kilkanaście dni popracowali u rolników - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w poniedziałek w radiu RMF FM.

Jak mówił, w tym roku zabraknie pracowników sezonowych do zbioru plonów. A to właśnie m.in. dzięki ich pracy "nauczyciele mieli co zjeść". O komentarz do tych słów został poproszony premier Mateusz Morawiecki.

- Ja z panem ministrem Ardanowskim rozmawiałem po tym i on uznał tę wypowiedź za niefortunną. Jeżeli ktokolwiek tutaj poczuł się dotknięty, to pan minister na pewno zajmie odpowiednie stanowisko w tej sprawie - zapowiedział szef rządu.

bEpxpVjH
Zobacz także: Zobacz też: Tarcza 4.0. Szef wyśle na <a href="https://msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/zalegly-urlop-do-kiedy-mozna-go-wykorzystac,29,0,2424349.html">zaległy urlop</a>

- Chciałem podkreślić to, że nauczyciele cieszą się ogromnym szacunkiem społecznym i bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom za to, że w takich nietypowych okolicznościach, okolicznościach epidemicznych, starali się w jak najlepszy sposób przekazywać wiedzę uczniom - dodał Morawiecki.

- Jakiekolwiek zdania, które mogą świadczyć o tym, że ktoś w niewłaściwy sposób potraktował godność nauczycieli, są tutaj absolutnie niedopuszczalne. Tutaj nie ma najmniejszego pola do kompromisu. Oczywistą rzeczą jest, że nauczyciele to zawód, który jest jednym z najwyżej szanowanych zawodów w społeczeństwie - zapewnił premier Morawiecki na środowej konferencji.

bEpxpVjN

Z kolei szef MEN Dariusz Piontkowski, choć zapewniał w rozmowie z money.pl, że nauczyciele ciężko pracują, ocenił, że praca fizyczna może być odskocznią. - To już zależy od samopoczucia nauczyciela, czy chce podjąć się jakiejś innej pracy - mówił Piontkowski money.pl, zastrzegając, że dotyczy to dodatkowej pracy w wakacje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEpxpVjO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpxpVki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(697)
XYZ
rok temu
Straszne oburzenie, a premier ma rację. Kto może, niech pomoże przy zbiorach, dobry zarobek, a praca bardzo potrzebna. Dzięki pracy sezonowej ceny żywności spadną, więc zyskają wszyscy, a pracujący tam podwójnie bo zarobią a żywność nie zdrożeje.
Wiktor
rok temu
Ludzie dorabiają teorie do całkowicie sensownych słów. Minister mówił tylko, że MOGĄ, nikt nikogo nie zmusza. Wszystkie głosy oburzenia są pozbawione sensu.
Konrad
rok temu
No ale co w tym zlego? Zadna praca nie hanbi ale niektorzy lubia byc nierobami widac.
bEpxpVkj
Yd6fyd
rok temu
Prawde powiedział.
Yd6fyd
rok temu
Prawde powiedział.
...
Następna strona