Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Nielegalni imigranci. Komisja Europejska ma nowy sposób na rozwiązanie problemu

19
Podziel się

Przyjęcie uchodźców lub przeprowadzenie procesu deportacji – to nowy pomysł Komisji Europejskiej na to, jak zmusić kraje na północ od Morza Śródziemnego do zajęcia się problemem nielegalnej imigracji. Forsowana od 2015 r. relokacja napotkała na poważny opór – również Polski.

Nielegalni imigranci. Komisja Europejska ma nowy sposób na rozwiązanie problemu
Na przymusową relokację uchodźców wyraziło zgodę niewiele państw (Getty Images, David Ramos)
bDJInDit

Przekonanie państw członkowskich do tego, by przyjęły uchodźców, którzy od kilku lat każdego dnia docierają do portów na Sycylii, Malcie czy greckich wyspach, zakończyło się fiaskiem. Choć od 2015 r. Unia Europejska forsowała pomysł obligowania państw do przyjmowania uchodźców, tylko pojedyncze wyraziły na to zgodę

W obliczu porażki Komisja Europejska rezygnuje z forsowania pomysłu obowiązkowej relokacji imigrantów. W inny sposób ma zamiar egzekwować solidarność z krajami, które są na pierwszej linii na uchodźczym szlaku – informuje RMF FM. 

Zgodnie z pomysłem, kraje członkowskie będą mogły zadecydować, czy wolą przyjąć do siebie określoną liczbę uchodźców, czy też przeprowadzić deportację tych, którym azyl na terenie Unii się nie należy. 

bDJInDiv
Zobacz także: Syryjscy uchodźcy w Jordanii. Życie jest silniejsze od wojny

Aby propozycja stała się obowiązującym prawem, Komisja musi przekonać do niej parlament Europejski i wszystkie państwa członkowskie. Biorąc pod uwagę, jak ogromny był opór przeciwko przymusowej relokacji, także i tym razem zapowiadają się długie i trudne negocjacje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJInDiW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
Masakra
5 miesięcy temu
Czyli Niemcy zaprosiły imigrantów a teraz wszyscy mają za to płacić...
Freeman
5 miesięcy temu
Wystarczy ich nie wpuszczać. Zawracać lodzie, albo brać ma pokład i odstawiać spowrotem na ląd skąd przypływają. Koniec, kropka.
chłop
5 miesięcy temu
Może politycy forsujący takie pomysły wezmą do swoich domów po kilkunastu nielegalnych imigrantów , a nie narzucają społeczeństwu co ma robić !
bDJInDiX
Cenzor
5 miesięcy temu
Problemem jest prawo , które niejako zachęca do migracji następnych . Bo po co pracować jak można przyjechać do głupiej Europy i żyć nie pracując. Wielu z nich żyjąc na socjalu oczywiście tęskni za swoją rodziną i żeby nie tęsknić mogą ściągać członków swojej rodziny . Czy to normalne człowiek pozostający na zasiłku sprowadza rodzinę , która też będzie żyła na zasiłku . Prostym mobile zwłaszcza w rodzinach wielodzietnych i składających się z wielu żon .
Niemiec
5 miesięcy temu
NAJEWIEKSI PRZEMYTNICY TEGO BADZIAWIA TO DYKTATOR MERKEL nikogo nie pyta tylko robi co chceprzecierz te stateczki co tam plywaja to wszystko pod BANDERA NIEMIEC OBSADA TESZ NIEMCY ciekawe kto i ile im PLACI ZA TO a najciekawsze to to ze te fryce PLYWAJA NA WODACH TERYTORIALNYCH LIBI i tam ich wyciagaja a odstawiala do GRECJI WLOCH CZY MALTY a nie spowrotem do LIBI CZY MAROKA gdzie maja tylko CA. 20 KM CZY TO nie daje cos do myslenia
...
Następna strona