Notowania

Niemieckie media apelują, by Merkel nie ignorowała złych sygnałów w gospodarce

Niemieckie media wzywają rząd do podjęcia działań, które zapobiegłyby kryzysowi gospodarczemu. W drugim kwartale 2019 roku PKB Niemiec skurczył się o 0,1 proc. PAP prezentuje opinie publicystów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Kanclerz Niemiec Angela Merkel (Fot: Angelika von Stocki/face to face)

- Na razie nie ma oznak ponownego kryzysu finansowego. Ale możemy tkwić w środku recesji. Nie przeszkadza to jednak ministrowi gospodarki Peterowi Altmaierowi snuć mrzonek o "krzepkiej" gospodarce RFN i zachwycać się faktem, że w ostatnim kwartale osiągnięto drugie najwyższe wyniki gospodarcze w historii Republiki Federalnej - podkreśla prawicowy "Die Welt".

Inni premierzy mogą pozazdrościć wyników premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.
Recesja w Europie i polska zielona wyspa. Te dane mogą być przełomowe

"Po powrocie z wakacji kanclerz (Niemiec Angela Merkel) ogłosiła, że będzie bezczynnie obserwować spowolnienie gospodarcze. A SPD proponuje podnoszenie podatków. Kto to wszystko widzi, zaczyna podejrzewać, że w rządzie trwa strajk. Zostanie on zawieszony dopiero wtedy, gdy będzie już za późno" - ironizuje berlińska gazeta.

To próba skomentowania bierności kanclerz Merkel, która jest zdania, że nie ma obecnie potrzeby wdrażania projektów napędzających koniunkturę gospodarczą. Szefowa niemieckiego rządu przyznała we wtorek, że gospodarka kraju znajduje się w "trudniejszej fazie". Zaapelowała jednak, by nie przesadzać z pesymistyczną oceną sytuacji gospodarczej.

Obejrzyj: Wzrost cen w Polsce. Ekspert: "Inflacja wciąż jednak pod kontrolą"

W drugim kwartale 2019 roku PKB Niemiec zmniejszył się w porównaniu z pierwszym kw. o 0,1 proc. - informował w środę Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) w Wiesbaden. W pierwszych trzech miesiącach br. Niemcy zanotowały jeszcze nieznaczny wzrost - 0,4 proc. PKB. Według Destatis spowolnienie wynika z osłabienia koniunktury światowej, konfliktów handlowych i niepewności co do warunków brexitu. Czynniki te odbijają się szczególnie wyraźnie na uzależnionej od eksportu największej gospodarce Europy.

PKB Niemiec. Kanclerz Angela Merkel nie może być zadowolona z tego co dzieje się z niemiecką gospodarką.
PKB Niemiec. Największa europejska gospodarka balansuje na krawędzi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: niemcy, angela merkel, gospodarka, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-08-2019

arsen1,5 miliona pontoniarzy, ups, przepraszam lekarzy, inżynierów, nie podratowało pkb Niemiec?

15-08-2019

jaśzasługa uchodzców

15-08-2019

DziadekCzemu inzynierowie i doktorzy sa na zaslkach?

Rozwiń komentarze (34)