Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Niemieckie media apelują, by Merkel nie ignorowała złych sygnałów w gospodarce

34
Podziel się:

Niemieckie media wzywają rząd do podjęcia działań, które zapobiegłyby kryzysowi gospodarczemu. W drugim kwartale 2019 roku PKB Niemiec skurczył się o 0,1 proc. PAP prezentuje opinie publicystów.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel
Kanclerz Niemiec Angela Merkel (East News, Angelika von Stocki/face to face)

- Na razie nie ma oznak ponownego kryzysu finansowego. Ale możemy tkwić w środku recesji. Nie przeszkadza to jednak ministrowi gospodarki Peterowi Altmaierowi snuć mrzonek o "krzepkiej" gospodarce RFN i zachwycać się faktem, że w ostatnim kwartale osiągnięto drugie najwyższe wyniki gospodarcze w historii Republiki Federalnej - podkreśla prawicowy "Die Welt".

"Po powrocie z wakacji kanclerz (Niemiec Angela Merkel) ogłosiła, że będzie bezczynnie obserwować spowolnienie gospodarcze. A SPD proponuje podnoszenie podatków. Kto to wszystko widzi, zaczyna podejrzewać, że w rządzie trwa strajk. Zostanie on zawieszony dopiero wtedy, gdy będzie już za późno" - ironizuje berlińska gazeta.

To próba skomentowania bierności kanclerz Merkel, która jest zdania, że nie ma obecnie potrzeby wdrażania projektów napędzających koniunkturę gospodarczą. Szefowa niemieckiego rządu przyznała we wtorek, że gospodarka kraju znajduje się w "trudniejszej fazie". Zaapelowała jednak, by nie przesadzać z pesymistyczną oceną sytuacji gospodarczej.

Zobacz także: Obejrzyj: Wzrost cen w Polsce. Ekspert: "Inflacja wciąż jednak pod kontrolą"

W drugim kwartale 2019 roku PKB Niemiec zmniejszył się w porównaniu z pierwszym kw. o 0,1 proc. - informował w środę Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) w Wiesbaden. W pierwszych trzech miesiącach br. Niemcy zanotowały jeszcze nieznaczny wzrost - 0,4 proc. PKB. Według Destatis spowolnienie wynika z osłabienia koniunktury światowej, konfliktów handlowych i niepewności co do warunków brexitu. Czynniki te odbijają się szczególnie wyraźnie na uzależnionej od eksportu największej gospodarce Europy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(34)
Operator
4 lata temu
Merkel jest sztucznie utrzymywana w pozycji pionowej przez lekarzy. To nowy Breżniew.
SKALA
4 lata temu
GOŚCIE Z POŁUDNIA ,PRZYBYLI JAK NA WOJNĘ , TAK WOJNĘ - ONI ZABRANI POPRAWNOŚCIĄ POLITYCZNĄ TEGO NIE KUMAJĄ , ALE TO JEST ZWYKŁA , NAJZWYKLEJSZA INWAZJA , DELIA, DELIA, ATAK ,ATAK .....
SKALA
4 lata temu
WYOBRAŹCIE SOBIE ! JEDNEGO DNIA , O JEDNEJ GODZINIE "0" ,PRZYBYSZE ZACZYNAJĄ NIE DO OPANOWANIA , TAŃCE ULICZNE Z MACZETAMI . WSKAŹNIKI LUDNOŚCI NAGLE ,LECĄ NA ŁEB , NA SZYJĘ I ZŁA KARMA PRZESZŁOŚCI DO NICH WRACA ....
Autocht
4 lata temu
Pani Kanzlerz niech robi swoje. Niemcy zawsze dadzą sobie radę. Wy zaś róbcie defilady, budujcie pomniki i wińcie wszystkich za swoje niepowodzenia. Wzrost cen w PL widoczny, w DE nie tak bardzo.
BERLINER
4 lata temu
To jedynie Postępuje początek rozpadu Unii - A dojdzie do tego, odchodzi Merkel - To już było dawno temu ustalone co i jak między Krajami Starej Unii a WB - Nawet Euro nie przyjęli - Nowy Premier jak Wyprowadzi WB z Unii to wszytko będzie robić aby stopa życiowa poprawiała się ze wsparciem USA -Trampa a on nie kocha za bardzo Unii - Już podpisują Umowy - Będą chcieli razem pokazać, że może być lepiej bez Unii - W pierwszej kolejności to będzie dla swoich obywateli - Jak zareagują Kraje Starej Unii - Niemcy pierwsi do upuszczenia Unii i powrót do swojej Marki - Dla tych Krajów nic się nie stanie - Te kraje są przygotowani na każdy scenariusz - Staną się jeszcze bardziej bogaci a reszta zostanie samym sobie - Dorabiali się na kolonializmie a teraz dorabiają się na taniej sile roboczej a jej nie zabraknie
...
Następna strona