Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRO
|
aktualizacja

Nieruchomości. Polska w ogonie Europy w tej statystyce. Gorzej jest tylko w Rumunii

34
Podziel się:

Ile metrów kwadratowych przypada statystycznie na jednego Polaka? Nieco ponad 29. To jeden z najniższych wyników w całej Unii Europejskiej. W niektórych państwach standard ten jest wyższy czasem nawet dwukrotnie - wynika z danych Eurostatu.

Nieruchomości. Polska w ogonie Europy w tej statystyce. Gorzej jest tylko w Rumunii
Nieruchomości. W Polsce na jedną osobę przypada nieco ponad 29 metrów kwadratowych (money.pl, Rafał Parczewski)
bECnmFzF

Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments, przeanalizował dla portalu biznes.interia.pl dane Głównego Urzędu Statystycznego i Eurostatu dotyczące powierzchni przypadającej na statystycznego obywatela. Z jego analizy wynika, że na przeciętnego Kowalskiego przypada 29 metrów kwadratowych.

To znacznie mniej, niż na przeciętnego mieszkańca Europy. Przeciętnie mogą oni liczyć nawet na 40 metrów kwadratowych.

Polska zatem jest w ogonie Europy, pod względem powierzchni przypadającej na jednego obywatela. Nie jesteśmy jednak na ostatnim miejscu - za nami jest Rumunia, gdzie w 2012 roku (nie ma nowszych danych) na jedną osobę przypadało 17 metrów mieszkania.

bECnmFzH
Zobacz także: Obowiązkowy spis pieców i kominków. Nie warto ukrywać kopciucha, ekspert tłumaczy

Podobną sytuację do polskiej mają mieszkańcy Litwy, Bułgarii i Słowenii. Natomiast we Francji, Hiszpanii, na Łotwie, w Finlandii czy we Włoszech na jednego obywatela przypada nawet 40 metrów kwadratowych.

bECnmFzN

Prym w tej statystyce wiedzie jednak Dania. Przeciętny Duńczyk ma do dyspozycji ponad 60 metrów kwadratowych powierzchni. To ponad dwa razy więcej niż przeciętny Polak.

Jak czytamy na portalu biznes.interia.pl, sytuacja w Polsce i tak znacznie się poprawia. Jeszcze w 2002 roku na jedną osobę przypadały 22 metry kwadratowe. To oznacza poprawę sytuacji o około 7 metrów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECnmFAi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
Tytus
miesiąc temu
Dziwne od 39 lat pracuje w niemieckiej spółdzielni i na jednego Niemca przypada prawnie 15 - 20 metrów także niepopisałeś się redaktorku 😱. Zero zaangażowania i wiedzy na ten temat byle co napisać , żeby tylko klikneli internauci masakra...
mądrale
miesiąc temu
Pogadaj jeden z drugim z Japończykiem w tedy porozmawiamy.
Emigrant
miesiąc temu
Nasz kraj prawie pod każdym względem jest na końcu Europy nawet pod względem myślenia i rozumu niestety ale taka jest prawda kochani rodacy
bECnmFAj
JPS
miesiąc temu
A po co więcej.? Zaraz dowalą podatek katastralny
Juedhji
miesiąc temu
Pis jeszcze zmniejszy metraż do wymiarów ziemianki
...
Następna strona