Trwa ładowanie...
bEKkNsZh
Notowania
Przejdź na

Niskie raty kredytów. UOKiK bije na alarm

W ubiegłym roku stopy procentowe zostały obniżone prawie do zera, żeby pobudzić gospodarkę w czasie koronakryzysu. Dzięki tej decyzji spadły raty kredytów, co przyczyniło się do boomu, który obserwujemy na rynku nieruchomości. Choć na razie bank centralny pozostaje bierny, nie ma wątpliwości, że stopy w końcu pójdą w górę, wtedy część kredytobiorców może popaść w tarapaty finansowe. Dlatego Urząd Konkurencji i Konsumentów przygotował specjalny kalkulator rat kredytowych. - Chcemy zwrócić uwagę na ryzyko nadmiernego zadłużenia się, kiedy mamy niskie stopy procentowe i mamy też inflację, która motywuje konsumentów, żeby inwestować środki. Poza tym jest ryzyko, że wysokie ceny nieruchomości mogą spaść. To ryzyko może mieć bardzo konkretne skutki dla naszych dochodów - wyjaśniał w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Tagi:
95 reakcji
46
20
29
Podziel się
Komentarze (29)
zobacz więcej komentarzy (29)
bEKkNsZt
KOMENTARZE
(29)
bezściemy
3 tyg. temu
Kredyty hipoteczne powinny być gwarantowane obywatelowi przez rząd ale tylko na 1 nieruchomość potrzebną do życia pod dachem i w cieple z rodziną, a nie kredyty dla KULCZYKA i innych OLIGARCHÓW na byznesy PSEUDO. Komuna w osobie BALCEROWICZA zadbała o byłych TW i członków tzw PZPR pozwalając im spłacić kredyty 30 letnie na wybudowane domy tzw Gierkówki jedną miesięczną wypłatą przy okazji odcinania 4 zer 0000 czyli przy denominacji.
LeMi
3 tyg. temu
Będzie tak jak z cwaniakami-frankowiczami. Wszyscy ich uprzedzali, oni i tak zrobili swoje a za ich pazerność (bo chcieli zapłacić niższe odsetki) płacą wszyscy bo cwaniacy nie chcą spłacać kredytów
Marks...
3 tyg. temu
Frankowiczów banki doprowadziły do nędzy, utraty wiary w człowieka, często utraty całego dorobku i to ciężko zapracowanego w ciągu długich lat...Wielu popełniło samobójstwa, rodziny pogrążyły się w biedzie, wiele się rozpadło !!! Kolejne rządy oraz parlamenty RP nie kiwnęły palcem by przeciwdziałać krwawej lichwie bankowców !!! To peryferia państwa prawa i tzw. demokracji !!! Banksterzy zarządzają umysłami i pieniędzmi społeczeństw !
bEKkNsZL
Młoda
3 tyg. temu
Moja ciotka wzięła 13 lat temu kredyt na dom pod Wrocławiem , rata 900 zł miesięcznie. Ile kosztuje wynajem w bloku gdzie słychać każdy ruch sąsiada? Teraz dom jest wart z milion minimum. Raj na ziemi ? Tak było warto. Tak , spłaca kredyt i ŻYJE SZCZĘŚLIWIE!
Adw
4 tyg. temu
Mieszkania to się opłacało kupować 4 lata temu jak były po 6tys w dobrej lokalizacji. Wtedy należało brać kredyt. Teraz są po 12-14tys. I raczej opłaca się sprzedać niż kupić. Kupowanie teraz to igranie z ogniem i proszenie się o kłopoty. Za 3 lata będzie płacz i tzw "nabici w kredyty" , którzy podobno czegoś nie wiedzieli albo im nie powiedziano.
...
Następna strona