Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niskie stopy procentowe. "RPP nie wypełniła swojego zadania"

- Rada Polityki Pieniężnej nie wypełniała swojego zadania prawidłowo - mówi w programie "Money. To Się Liczy" prof. Jerzy Hausner. Zdaniem byłego ministra gospodarki i pracy, w Radzie Polityki Pieniężnej dochodzi do dużej różnicy poglądów, a niektórzy jej członkowie nie kierują się "tylko względami ekonomicznymi". Prof. Hausner zwraca uwagę, że wobec niskich stóp procentowych wielu Polaków szuka lokowania kapitału w innych miejscach, na przykład w nieruchomościach. Do tego dochodzi niższa akcja kredytowa banków. - Nasz system jest obecnie pod presją ekonomiczną. To jest poważny problem - mówi w programie "Money. To Się Liczy" były minister gospodarki, a także pracy i polityki społecznej.

26-06-2020
0
0
10
Podziel się
Komentarze (10)
zobacz więcej komentarzy (10)
KOMENTARZE
(10)
Arek+++
2 lata temu
Mnie zranił Kaczyński kazał Glapińskiemu obniżyć stopy procentowe i wyszło,że moje oszczędności są oprocentowane prawie zero.Waści Kaczyński w komunie było w szkole SKO i było oprocentowane 3%. Dokąd dążycie!!!!!!
Brawo PiS
2 lata temu
Jak w świetle prawa przy dużej inflacji i symbolicznego oprocentowania wkładów pieniężnych na lokatach bankowych (0,05) okraść Polaków z ich pieniędzy pokazała PiSowska RPP i nominat PiS prezes NBP. Tak naprawdę to mamy ujemne stopy % a to oznacza że trzymając pieniądze w bankach tracimy na sile nabywczej pieniędzy i na dodatek płacimy podatek "niby dachodowy" od faktycznych strat. Jedyny kraj na świecie gdzie płaci się podatek od strat. I najbardziej odczują ten "myk" emeryci i renciści mający tam pieniądze. Powinni o tym pamiętać 28 czerwca i " podziękować" PiSowi.
alka
2 lata temu
obecnie lepiej trzymac kase w skarpetce niz w bankach dorabiac tych bankierow ktorzy zarabjaja po 6otyszl a my mamy zero procenta czy to nie oszustwo biedni ludzie wplacali na lokaty by miec na pocghowek z procentow a ci bankierzy dali biednym ludziom na lokatach prawie zero oszczednoasci bo jeszcze trzeba z lkoty zaplacic podatek Belki ktory juz dawno powinien byc zniesiony
lool
2 lata temu
Tłumacząc z polskiego na nasze, Upolityczniona RPP robi wszystko aby nie pokazać rosnącej inflacji stąd obniżane są stopy procentowe co nie oznacza że inflacja przez to maleje. Niestety taka polityka odrywa rzeczywistość od życzeń rządzących, a to może skutkować pęknięciem tak naciąganej struny z jeszcze większym impetem
Koli
2 lata temu
Jeżeli mieszkania będą tanieć to inwestorzy będą ich kupować więcej. Dojdzie do sytuacji jak na zachodzie, gdzie rynek nieruchomości przejęły firmy prywatne. Przy ciężko dostępnym kredycie dla zwykłego śmiertelnika pozostanie wynajem. Demografia jest w dzisiejszych czasach do nadrobienia, wystarczy otworzyć granice na lekarzy i inżynierów z Afryki.