Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRO
|
aktualizacja

Nord Stream 2. Morawiecki: kontynuacja prac to błąd ogromnego kalibru

31
Podziel się:

Mateusz Morawiecki jest kolejnym politykiem, który budowę gazociągu Nord Stream 2 zestawia z suwerennością Białorusi. Premier podkreślił, że jeżeli Niemcy nie zdecydują się na kontynuację inwestycji, to będzie sygnał dla Rosji, że Europa pozostanie solidarna z białoruskimi obywatelami.

Nord Stream 2. Morawiecki: kontynuacja prac to błąd ogromnego kalibru
Mateusz Morawiecki ze Swietłaną Cichanouską na Uniwersytecie Warszawskim. (Photo by Omar Marques/Getty Images) (Getty Images, Omar Marques)
bETZlghx

- Do naszego wspólnego interesu należy to, aby przerwać Nord Stream 2 i to będzie na pewno zauważone w Rosji i będzie wzięte bardzo poważnie jako sygnał, że nie pozwolimy na takie działania wobec Białorusi, które niszczą jej suwerenność – powiedział Morawiecki, na środowym spotkaniu w formule Q&A w mediach społecznościowych, cytowany przez PAP.

Premier polskiego rządu podkreślił, że kwestia suwerenności Białorusi jest obecnie nie zwykle paląca. W jego ocenie Aleksandr Łukaszenka będzie gotów ją poświęcić na rzecz Rosji, jeżeli poczuje, że rzeczywiście traci władzę.

Morawiecki wspomniał o metodach, jakimi kieruje się Kreml, by utrzymać władzę. Przypomniał m.in. o otruciu nowiczokiem opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

bETZlghz
Zobacz także: Zobacz: Firmy będą odpowiadać za przestępstwo pracowników. I już się boją

Steffen Seibert, bo o nim mowa, poinformował, że kanclerz Angela Merkel zgadza się z apelem własnego ministra spraw zagranicznych Heiko Maasa.

bETZlghF

W weekend Heiko Maas zwrócił się do Rosjan o pomoc w wyjaśnieniu sprawy Nawalnego. W przypadku odmowy Niemcy będą zmuszeni do zrezygnowania z poparcia dla inwestycji Nord Stream 2.

Rosjanie jednak starają się zachować spokój. W poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ogłosił, że nie widzi zagrożenia dla przyszłości Nord Stream 2. Ocenił też, że dyskusja o możliwym wstrzymaniu inwestycji jest "absurdalna".

W poniedziałkowy wieczór do kwestii tej inwestycji odniósł się prezydent USA Donald Trump. Stwierdził on, że Niemcy powinny porzucić tę inwestycję.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETZlgia
gospodarka
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(31)
Picza
rok temu
On pracuje dla zydo ameryki!!nie dla polski.Ale kase bierze od polakow
hipokryzja na...
rok temu
Jest wielka gra i pada haslo "hipokryzja nazwy" pada odpowiedz " praworzadni i sprawiedliwi"?
jarko
rok temu
Hej, Bialorusini! Ccecie mieć co roku lockdown z powodu grypy? To słuchajcie Morawieckiego. W Polsce rozożył cały mały i średni biznes, a potem podnosi podatki. Teraz doradza innym. Ekspert od niszczenia.
bETZlgib
ghdz
rok temu
"nie zwykle" ?
observer
rok temu
Jestem zagranicą. Oglądam media i przykro patrzeć na kpiny z braku kompetencji polskiego rzadu. Dzisiaj nikt polskich inicjatyw nie traktuje poważnie a raczej z politowaniem i kpiną. Zupełny upadek autorytetu Polski. Ale nie ma co się temu dziwić skoro rządzi krajem zaściankowy polityk i chory z nienawiści bankster. Degrengolada!
...
Następna strona