Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|
aktualizacja

Nowe drogi w Polsce. GDDKiA otworzyła oferty w drugim przetargu na fragment trasy S16

22
Podziel się:

Drogowcy po raz kolejny szukają wykonawcy 16-kilometrowego odcinka ekspresówki prowadzącej przez Mazury. W poprzednim przetargu oferty były tak drogie, że został on unieważniony. Tym razem jest lepiej.

W ramach kontraktu ma powstać 16 km trasy S16.
W ramach kontraktu ma powstać 16 km trasy S16. (GDDKiA)

Do drugiego przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S16 Borki Wielkie - Mrągowo przystąpiło siedmiu wykonawców. Najniższą cenę (619,5 mln zł) zaproponowała firma Polbud-Pomorze Sp. z o.o., a najwyższą (869,6 mln zł) firma Polaqua Sp. z o.o. - podaje GDDKiA. Według kosztorysu drogowców budowa powinna się zamknąć w kwocie ok. 616,6 mln zł.

Podobnie jak w przypadku pierwszego, unieważnionego przetargu, we wszystkich ofertach koszty prac są wyższe niż kwota, którą planowali wydać drogowcy. Te różnice nie są już jednak tak drastyczne (za pierwszym razem sięgały 100 mln zł).

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki, jeśli złożone oferty pod względem formalnym będą poprawne, to jest szansa, że olsztyńska GDDKiA uzyska dodatkowe środki na tę inwestycję.

Zobacz także: Obejrzyj też: "Mateuszówki" na start. Są pieniądze na drogi samorządowe

Do oceny ofert zostało przyjęte m.in. kryterium czasu realizacji kontraktu, które wymaga, aby prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zostały ukończone w terminie nie dłuższym niż 39 miesięcy od daty zawarcia umowy. Minimalny termin realizacji inwestycji wynosi 36 miesięcy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca). W

Pozostały kryteriami są: cena, przedłużenie okresu gwarancji jakości na ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem, instalacje zasilające oraz konstrukcje wsporcze.

Planowana inwestycja będzie kolejnym etapem rozbudowy drogi ekspresowej S16. Nowy odcinek drogi będzie miał długość około 16 km, w tym ok. 13 km w ciągu S16. Przebiegać będzie w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej.

Droga na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy jedynie poprzez węzły drogowe.

Realizacja robót budowlanych planowana jest na lata 2020-2023.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

budownictwo
infrastruktura
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(22)
Pilecki
4 lata temu
S16 to korytarz budowany dla Niemiec i Rosji .
Machina
4 lata temu
A z kądże niby kasa jest na drogi samorządowe chyba wirtualna bo drogi lokalne obiecywał Pan Premier Morawiecki że bedą budowane już w kampanii samorządowej i co Nic dróg samorządowych praktycznie sie w ogóle nie buduje ,wstyd za takie obiecanki a jak nieprawda to prosimy o raport w tej sprawie.
niepracujacy
4 lata temu
co zrobia jak zabraknie maki wybija ich wszystkich to byloby ekonomiczne
123
4 lata temu
A autostrady bursztynowej jak nie było tak nie ma.
Zerwać konkor...
4 lata temu
Zamiast klerom dawać 18 mld w konkordacie , można było by budować drogi w Polsce. A kler nie musi żyć w przepychu i nie płacić podatków.
...
Następna strona