Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Budowa dróg. Feta na tasie S11. Uczcili 4 tys. km tras, podpisali tablicę

14
Podziel się:

Udostępniając kierowcom obwodnicę Szczecinka wzdłuż trasy S11 fetowano oddanie do użytku 4 tys. km dróg szybkiego ruchu, popularnie nazywanych "ekspresówkami". Były przemowy, zdjęcia i uroczyste podpisanie pamiątkowej tablicy.

4 tys. dróg ekspresowych i autostrad w Polsce. Feta w Szczecinku
4 tys. dróg ekspresowych i autostrad w Polsce. Feta w Szczecinku (GDDKiA)
bEDaamlh

Do ruchu oddano właśnie 12-kilometrową obwodnicę Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11, której budowa kosztowała blisko 322 mln zł. Tym samym łączna liczba kilometrów dróg ekspresowych i autostrad w Polsce przekroczyła magiczne 4 tys. km (mowa o drogach, po których można jeździć). Przed otwarciem obwodnicy Szczecinka na liczniku były 3993 km.

- Obwodnica Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11 to inwestycja bardzo oczekiwana przez mieszkańców miasta i kierowców, którzy podróżują tą trasą. Dzięki niej z miasta zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy, znikną uciążliwe korki, tworzące się zwłaszcza w okresie wakacyjnym, i poprawi się bezpieczeństwo na drodze - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

bEDaamlj

Nastąpiło też uroczyste podpisanie pamiątkowej tablicy.

"W ciągu najbliższych 2-3 lat powinniśmy przekroczyć barierę 5 tys. km. Obecnie w realizacji mamy jeszcze około 1,1 tys. km dróg, a w przetargach kolejne blisko 350 km. Dalsze odcinki objęte są różnymi etapami prac przygotowawczych" - informuje GDDKiA. Docelowa sieć ekspresówek i autostrad ma mierzyć ponad 8 tys. km.

bEDaamlp
Zobacz także: Obejrzyj: Budowa dróg w 2020. "Plany są szerokie, ale będą rozłożone w czasie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDaamlK
KOMENTARZE
(14)
Adiii
2 lata temu
A gdzie na tej fecie główni wykonawcy? Gdzie są ludzie którzy w pełnym słońcu i mrozie tyrali na ten sukces?? To im powinno się ustępować takich podziękowań bo to ich ręce dokonały głównego dzieła a nie ludzie w białych kołnierzykach którzy nie uronili ani kropli potu! Ja jako kierowca chcę tym ludziom fizycznie pracującym serdecznie podziękować za trud fizyczny jaki włożyli w pracę. Dziękuję !
qq
2 lata temu
Ślązaka dla wojska też budowali 18 lat, a miało być ich siedem , to pomyślcie , kiedy skończą ostatni.
dd
2 lata temu
I już kolejna okazja do imprezowania na nasz koszt.
bEDaamlL
Ave
2 lata temu
Promy nabudowali mieszkania i teraz drogi propaganda sukcesu pewnie kurski pokazuje jak to jest super
Dojna Zmiana
2 lata temu
A ile wybudował PiS???? 10 % ?? No tak - sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotaZaklamana Dojna Zmiana S 5 stoi od roku rozkopana i już zarośla chwastami Zlodzieje