Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa dróg. Jacek Sasin: Via Carpatia da potrzebny Polsce impuls rozwojowy

Droga ekspresowa S19 Via Carpatia da impuls rozwojowy potrzebny Polsce wschodniej - zapewnia wicepremier Jacek Sasin, który brał udział w inauguracji budowy kolejnego odcinka tej trasy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Wicepremier Jacek Sasin na inauguracji budowy obwodnicy Kraśnika wzdłuż Via Carpatia: to impuls dla Polski wschodniej (Fot: PAP/Wojtek Jargiło)

W poniedziałek odbyła się uroczysta inauguracja budowy 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Via Carpatia, ten fragment będzie obwodnicą Kraśnika. Droga ma być gotowa w 2021 r.

- Budowana droga ekspresowa S19 Via Carpatia da impuls rozwojowy potrzebny Polsce wschodniej. Via Carpatia, która ma połączyć kraje Europy Środkowej i wschodniej od Litwy aż do Grecji, staje się na terenie Polski faktem. Ta inwestycja połączy nasze kraje, ale przede wszystkim da potężny impuls rozwojowy wschodniej Polsce - podkreślił cytowany przez PAP wicepremier Jacek Sasin podczas inauguracji budowy odcinka tej trasy.

W ocenie wicepremiera, taki impuls jest szczególnie potrzebny województwu lubelskiemu, bo to najbiedniejszy region kraju. - Tutaj potrzebne są nowe inwestycje, nowe miejsca pracy, a te inwestycje nie powstaną bez dobrych dróg, bez dobrego skomunikowania Lubelszczyzny z resztą kraju i całym naszym regionem - dodał wicepremier.

Sasin przypomniał, że ta inwestycja - połączenie drogowe od Bałtyku aż do mórz południowych - to spuścizna śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który uznał, że jest potrzeba stworzenia takiego połączenia krajów w tej części Europy, które w dużej mierze dzieliły wspólny los w XX wieku. - Dzisiaj chcemy być podmiotem, a nie przedmiotem polityki międzynarodowej. Aby móc być tym podmiotem, musimy mieć połączenia, móc się ze sobą kontaktować. Dlatego śp. Lech Kaczyński sformułował ideę budowy tej drogi, która ma stać się kręgosłupem komunikacyjnym Europy środkowej - powiedział.

Obecny na uroczystości minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że program budowy dróg krajowych jest skutecznie realizowany. - Via Carpatia powstaje szczególnie szybko, budowana jest między Rzeszowem a Lublinem, już niebawem będziemy rozpoczynali prace, ogłaszali przetargi na odcinku między Rzeszowem a południową granicą państwa w Barwinku, gdzie droga ekspresowa S19 będzie łączyła się z drogą budowaną na Słowacji. Przygotowujemy dokumentację dla odcinków między Lublinem a Białymstokiem i dalej w stronę granicy państwa z Litwą - powiedział minister.

Obejrzyj: Plany drogowe na 2020. "Są szerokie, ale będą rozłożone w czasie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budowa dróg, drogi, infrastruktura, jacek sasin, via carpatia, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-11-2019

ZenobiuszCiekawa koncepcja. Tylko dlaczego Nasi sąsiedzi o tym nic nie wiedzą i nie budują tej drogi? Jak w Misiu tylko gigantyczne inwestycje dają szansę na … Czytaj całość

04-11-2019

win47Ta łopata na fotce to jest jedyna rzecz która pasuje Sasinowi

04-11-2019

PsJestem cały za. Brawo!

Rozwiń komentarze (36)