Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
AZI
|

Nowe pieniądze. Kto dostanie 12 tys. zł na dziecko?

23
Podziel się:

Od przyszłego roku rodzice dostaną dodatkowe pieniądze niezależnie od wypłacanego 500+. Chodzi o wypłatę nawet 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku 12-36 miesięcy. Ustawa jest po pierwszym czytaniu w Sejmie.

Nowe pieniądze. Kto dostanie 12 tys. zł na dziecko?
Rodzice, aby dostać pieniądze muszą złożyć wniosek w ZUS, który będzie przyjmowany tylko elektronicznie. Anna Golaszewska (Anna Golaszewska)
bEINIdRx

Jeśli wejdzie w życie rodzice przez dwa lata będą pobierać (łącznie z dotychczasowym 500+) świadczenie na dziecko w wysokości 1000 zł. Pieniądze będą wypłacane na dwa sposoby - rodzice będą pobierali po 1 tys. zł miesięcznie przez rok lub po 500 zł miesięcznie przez okres 24 miesięcy. Dlatego program nazywany jest potocznie 1000+.

Zdaniem Marleny Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, program ma poprawić dzietność i warunki wychowania dzieci. - Jednym z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi Polska i Europa jest wyjście z pułapki niskiej dzietności. Ten dokument oparliśmy na przeprowadzonych badaniach i analizach. On pokazuje, co jest potrzebne młodym ludziom, żeby im pomóc wyjść z pułapki niskiej dzietności - powiedziała minister uzasadniając program w sejmie.

1000+ Jak będą wypłacane pieniądze?

bEINIdRz

Przypomnijmy, że Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko do wydania przez rodziców w okresie od 12. do 36. miesiąca życia dziecka. Przysługuje ono bez względu na dochody.

Rodzice, aby dostać te pieniądze muszą wcześniej złożyć wniosek w ZUS, który będzie przyjmowany tylko elektronicznie - przez portal Emp@tia, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub bankowość elektroniczną.

Ważne jest pilnowanie terminów. Jeśli rodzice będą chcieli dostać pełne 12 tys. zł, będą musieli złożyć wniosek nie wcześniej, niż przed ukończeniem przez dziecko 9. miesiąca życia i nie później niż w 13. miesiącu życia. Jeśli wniosek zostanie złożony później świadczenie zostanie pomniejszone.

bEINIdRF

Projekt ustawy o RKO jest jednym z elementów Polskiego Ładu. Po pierwszym czytaniu zgłoszonymi poprawkami zajmie się teraz komisja polityki społecznej i rodziny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEINIdSa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(23)
Asia
2 tyg. temu
Błagam polityków aby tego nie robili. Dzieci będą rodzone dla pieniędzy. Krzywda dla dzieci i nic więcej :( a pieniądze pójdą na alkohol i inne używki :(
Pit
3 tyg. temu
Nic nie dostałem od pisiorów , dziecko dorosle , praca na szczęście jest. Jedyne czego chce to niższych cen , na benzynę, żywność, co, cw,zw niższego czynszu .I inflacji 2% wej .Do ruiny doprowadza ten kraj tym rozdawnictwem A większej dzietnosci jak nie było tak nie ma
Www
4 tyg. temu
Dość tego!!! Znowu najbardziej skorzystają patusy i nieroby, a ludzie ciężko pracujący będą im sponsorować wódę, fajki i inne używki.
bEINIdSb
Loki
4 tyg. temu
Podatek za podatkiem, a ci dalej rozdają. Na nasz, podatnika koszt. W ten sposób tworzysz patologię, bo nie ma żadnej gwarancji, że dziecko robione dla pieniędzy, nie będzie takim samym patusem jak jego rodzice - na bezrobociu, zyjąc z zasiłków
Pytam
4 tyg. temu
Kraj tonie w chaosie a ci dalej kasę rozdają. Może dajcie ją medykom, by miał nas kto leczyć? Może dajcie Policjantom, bo właśnie panuje Psia Grypa, może Nauczycielom? Czy w tym kraju wspiera się tylko rozpłodowców? Nikt inny nie ma prawa godnie żyć w tym pisim "raju"?
...
Następna strona