Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Pracodawca sprawdzi, kto się zaszczepił. Ważne zmiany w prawie

144
Podziel się:

Już w sierpniu w Sejmie ma pojawić się poselski projekt ustawy, który umożliwi weryfikację statusu zaszczepienia pracownika, informuje ”Wprost”. Pomysł gen ma być wyjściem naprzeciw oczekiwań przedsiębiorców, którzy chcieliby dzięki temu mieć większy wpływ na bezpieczeństwo na terenie zakładu pracy.

Pracodawca sprawdzi, kto się zaszczepił. Ważne zmiany w prawie
Pracodawcy będą mogli przenosić na inne stanowiska osoby nie zaszczepione? (Adobe Stock)
bEJYGpFh

W sierpniu w Sejmie ma pojawić się poselski projekt, który ma dać prawo do weryfikacji przez pracodawców statusu zaszczepienia pracownika, informuje ”Wprost”.

Z informacji portalu wynika, że pracodawcy będą mogli wymagać dowodu szczepień i w przypadku braku zaszczepienia przesunąć pracownika np. na inne stanowisko. Projekt miał powstawać w trakcie rozmów Jarosława Gowina z pracodawcami.

Pracodawcy zwracają uwagę na fakt, że nawet bez regulacji prawnych, chcieliby istotnych obostrzeń dla niezaszczepionych pracowników, pisze ”Dziennika Gazeta Prawna”.

bEJYGpFj
Zobacz także: Orange _Razem dla Planety

Firmom coraz bardziej doskwierają ograniczenia w pozyskiwaniu informacji o tym, którzy z pracowników przyjęli preparat przeciwko COVID-19. Takie regulacje miałby pozwolić na: „skuteczniejsze zadbanie o bezpieczeństwo zatrudnionych, klientów oraz kontrahentów. Pracodawca mógłby podjąć odpowiednie działania organizacyjne, np. skierować osoby niezaszczepione do pracy zdalnej” – czytamy w ”DGP”

Obecnie na przeszkodzie stoją przepisy o ochronie danych osobowych. Zgodnie z Kodeksem pracy zatrudniający może pozyskać informacje dotyczące stanu zdrowia pracownika, ale tylko za zgodą pracownika i z jego inicjatywy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJYGpFK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(144)
myśląca
2 miesiące temu
Jak był wzrost zachorowania na grypę, to czemu nie sprawdzali kto szczepiony przeciwko grypie, a kto nie?
Jasnowidz ha ...
2 miesiące temu
Jeśli to wprowadza to strzelą sobie w piętę Achillesową bo stracą cały wschod a to kolebka pisu i będzie po zwycięstwie w wyborach --- to takie proste a oni nie wiedzą???
io[u
2 miesiące temu
A wyszczepiajcie się goy zanim sie wyda że nie działa ta tylko następny preparat genetyczny. W Isrel maja w przeliczeniu na liczbe Polaków ok 35tys dziennych zakażen czyli więcej niz w szczycie w POLSZY TUSKA ub roku. A uni sie wyszczepili w stu procentach jak wiesciły nasze media i swiętowali tancząc w szpitalach i na placach oraz w kawiarenkach na stołach etc.
bEJYGpFL
oip]op
2 miesiące temu
jak zmusić bez zmuszania wprost? oto na ratunek ruszono agenturalne nieistneijace w realu zrzeszenie pracodawców- UNI się martwią o zdrowie roboli? Buchachaaa. Z tąd po przechyleniu szali na korzysc wyszczepionych da sie przymus a wczesniej wprowadzi odszkodowania za pobyt po wyszczepieniu w szpitalu powyzej 14 dni bedzie ekwiwalent 10tys zł. Sredni czas pobytu polaka w szpitalu w POLSZY HER TUSKA to 2 dni. Buchachaaa. Czyli 1500zł. A ciesz sie że przezyłeś i licz że ci nic nie będzie za lat kilka.Bo wówczas moze sie okazać że na leki wydasz tyle co za urlop wczasy dzieki którym to sie wyszczepiłes. Bilans -tak czy tak zyska pfizer.
Tyt
2 miesiące temu
Nikt nie ma prawa sprawdzać na co jestem szczepiony i na co chory
...
Następna strona