Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Nowe zarzuty dla inwestorów zamku w Stobnicy. Chodzi m.in. o fałszowanie dokumentów

578
Podziel się:

Inwestorzy słynnego zamku, który powstanie w Stobnicy, mają nowe problemy. Jak informuje money.pl poznańska prokuratura, postawiono im nowe zarzuty. Te nie są związane jednak z budową zamku. - Chodzi o zupełnie inne śledztwo - tłumaczą nam prokuratorzy.

Nowe zarzuty dla inwestorów zamku w Stobnicy. Chodzi m.in. o fałszowanie dokumentów
Zamek w Stobnicy. Tak wyglądała budowa w grudniu 2020 r. (WP, Mateusz Madejski)

- Dymitrowi N., Pawłowi N. oraz Tymoteuszowi N. postawiono zarzuty w śledztwie, które nie jest związane z budową zamku - informuje money.pl Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Nie precyzuje jednak, o jakie śledztwo chodzi. Wiemy jednak, jakich przestępstw dotyczą zarzuty. To fałszowanie dokumentu, podstępne wyłudzenie poświadczenia nieprawdy w dokumencie oraz nadużycie zaufania.

To pierwsze przestępstwo jest zagrożone karą nawet do pięciu lat więzienia, drugie - do trzech lat. Nadużycie zaufania jest zagrożone pięcioma latami więzienia, chyba że czyn wiąże się ze szkodą majątkową w wielkich rozmiarach. Wtedy kara może być nawet dwa razy wyższa.

Zobacz także: Zamek Książąt Pomorskich. Sensacja archeologiczna po katastrofie budowlanej

Próbowaliśmy się skontaktować z podejrzanymi, dzwoniąc i wysyłając maile do firmy, którą zarządzają. Dotychczas jednak nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi.

Zamek w Stobnicy. Inwestycja pełna kontrowersji

To nie pierwsze kłopoty Dymitra i Pawła N. Pod koniec 2020 roku wpłynął przeciwko nim do sądu akt oskarżenia w sprawie budowy słynnego zamku w Stobnicy. Wielkopolscy przedsiębiorcy dostali zarzuty prowadzenia budowy zagrażającej środowisku wbrew przepisom ustawy o ochronie przyrody.

Zarzuty w sprawie budowy otrzymali również lokalni urzędnicy, a nawet architekt.

Co z samym zamkiem? Ostateczne decyzje w sprawie inwestycji wciąż nie zapadły. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego miał podjąć decyzję w tej sprawie w styczniu, ale tej wciąż nie ma. Według informacji Radia Poznań decyzja ma być wydana 12 maja.

Poślizg w tej sprawie ma się wiązać m.in. z koniecznością zamówienia kolejnych ekspertyz.

Według informacji money.pl, mimo ciągłych zawirowań prawnych, budowa słynnego zamku w Puszczy Noteckiej trwa. Konstrukcja budynku jest już zresztą gotowa, jednak trwają prace wykończeniowe - zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Inwestycja jest budowana od kilku lat, a wycenia się ją na kilkaset milionów złotych. Budowa wywołuje od lat wielkie kontrowersje - nie tylko ze względu na rozmach, ale i na fakt, że jest realizowana na obszarze chronionym Natura 2000.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(578)
klop
rok temu
zabrac zrobic szpital lub sanatorium albo dom dziecka
expert
rok temu
jako zawodowy budowlaniec z 46 letnim stazem pracy w budownictwie wiezienie od burmistrza konczac na najwyzszym stopnien kto wydal pozwolenie za sama lapowke comajmniej 25lat odsiadki za ingerowanie w mature nakaz natychmiastowej rozbiorki dac im 6miesiecy nastepne opuznienie rozbiorki kazdy miesiac po 10milionow kary i skonczy sie czyrk a z drugiej strony przestroga przed nastepna samowolka
bokan
2 lata temu
Skuteczne rozebranie tego ciała obcego i rekultywacja terenu będzie jednym z papierków lakmusowych na sprawdzenie, czy warto prolongować poparcie w 2023r.
Prawo
2 lata temu
i Sprawiedliwość w pełnej krasie
str
2 lata temu
Zamek powstał m.in. dzięki "naukowym, badaniom" prowadzonym na tzw. "Uniwersytecie" Przyrodniczym na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, że budowla nie szkodzi.
...
Następna strona