Trwa ładowanie...
bEiOUETF

Notowania

Przejdź na

Nowy Ład PiS zakłada wzrost składki zdrowotnej. "Przecieki, pełno sprzeczności i zaprzeczeń"

W połowie maja PiS ma przedstawić program Polski Nowy Ład. Pojawia się pomysł wyższej składki zdrowotnej. - Problem polega na tym, że dostajemy jakieś przecieki, często sprzeczne. Wyższa składa zdrowotna jest powiązana z wyższą kwotą wolną od podatku. Nie dostaliśmy tego planu, on ponoć jest przyjęty. Ciężko o tym rozmawiać, a chcielibyśmy to ocenić - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność". - Polski Nowy Ład to ciągle byt wirtualny, medialny. Im więcej się słucha, tym więcej pojawia się sprzeczności i zaprzeczeń. Poczekajmy, jest zbyt dużo niewiadomych - dodał.

15 reakcji
0
3
12
Podziel się
Komentarze (12)
zobacz więcej komentarzy (12)
bEiOUETR
KOMENTARZE
(12)
Ponowy Emigra...
2 miesiące temu
Dostalem prace za granica, wiec drogi Suwerenie, nie dostaniesz mojego solidnego podatku z dobrze platnej pracy w IT. Nie bede sponsorowal patologii.
erg
2 miesiące temu
W Polsce dba się głównie o niechcących pracować i ludzi o niskich kwalifikacjach podnosząc pensje minimalne. A przedsiębiorców traktuje się jak dojne krowy. Podnosi im ZUS i koszty płac dla pracowników. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, kontrolami skarbowymi, nowymi obowiązkami, podatkami, podwójnymi składkami zdrowotnymi. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Założysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy albo siedzą w szarej strefie. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna Jest o zarządzaniu pieniędzmi by ludzie mogli się dowiedzieć jak mogą sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe, a nawet osiągnąć wolność finansową.
Patryk
2 miesiące temu
Nowy ład pis - PRB. Polska republika bolszewicka.
bEiOUEUj
PIT
2 miesiące temu
Obecnie system opieki zdrowotny mamy amerykańsko-europejski. Płacisz składki jak na zachodzie Europy, ale w razie czego i tak jesteś zdany na siebie i bez znajomości musisz iść się leczyć prywatnie. Zlikwidować NFZ i niech każdy się ubezpiecza prywatnie.
PIT
2 miesiące temu
Spoko, podnieście podatki klasie średniej (przecież nie swoim partyjnym miliarderom jak Objadek). Większość tej klasy średniej jest na JDG i pracuje od roku zdalnie. Przeprowadzka do Czech, Bułgarii czy też na Kanary to chwilka. A tam niskie podatki, liberalne prawo i lepszy klimat. W takich Czechach niższa stawka, a i jeszcze 100% VATu od samochodu można odliczyć. Śmiało, tysiące programistów tylko czeka na tego typu impuls.