Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy rząd powołany. Mateusz Morawiecki ministrem sportu

8
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd. Mateusz Morawiecki został desygnowany na premiera. Ciekawostką jest to, że oprócz tego tymczasowo pokieruje resortem sportu.

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego powołany.
Nowy rząd Mateusza Morawieckiego powołany. (East News, PIOTR MOLECKI)
bFeYmYGd

- Służba Rzeczypospolitej to zaszczyt nieporównywalny z niczym innym. Naszym celem celów jest uczynienie z Polski kraju najlepszego do życia, do którego wrócą wszyscy ci, którzy wyemigrowali i poczują się tu szczęśliwie - mówił w Pałacu Prezydenckim Mateusz Morawiecki, który został powołany przez Andrzeja Dudę na urząd Prezesa Rady Ministrów.

Dodatkowo, Morawiecki pokieruje tymczasowo również Ministerstwem Sportu. Następnie Piotr Gliński został powołany na wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego i przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego. Jarosław Gowin - na wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, a Jacek Sasin - na wicepremiera i ministra aktywów państwowych.

bFeYmYGf

Nowy rząd tworzą również: Andrzej Adamczyk w roli ministra infrastruktury, Jan Krzysztof Ardanowski powołany na ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Mariusz Błaszczak na ministra obrony narodowej, Jacek Czaputowicz na ministra spraw zagranicznych, Jadwiga Emilewicz na ministra rozwoju, Marek Gróbarczyk na ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, a Małgorzata Jarosińska-Jedynak na ministra funduszy i polityki regionalnej.

Ponadto resortem finansów pokieruje Tadeusz Kościński, Michał Kurtyka został ministrem klimatu, Marlena Maląg została powołana na ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, Dariusz Piontkowski na ministra edukacji narodowej, Łukasz Szumowski na ministra zdrowia, Marek Zagórski na ministra cyfryzacji i Zbigniew Ziobro na ministra sprawiedliwości.

W nowej administracji będzie też czterech ministrów - członków Rady Ministrów: Michał Dworczyk, Łukasz Schreiber, Konrad Szymański i Michał Woś.

bFeYmYGl
Zobacz także: Obejrzyj: 13. emerytura z rezerwy demograficznej. "To podważa fundament systemu"

Według wstępnego harmonogramu obrad Sejmu, we wtorek 19 listopada odbędzie się expose premiera i głosowanie nad wotum zaufania dla jego gabinetu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFeYmYGG
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(8)
Macko
2 lata temu
Ministrem sportu powinien zostać szczerbaty prezes.Brzuszysko mu wyrosło,ledwo łazi. Panie prezesie niech się pan tak nie obzera.
papierowy tyg...
2 lata temu
pierwszy Polak lądujący w USA transmisja na żywo TVP - tak wyglada cała gospodarka i politka w wykonaniu ..... mistrz świata antek sałata
Ahahahah
2 lata temu
Na razie skłaniasz kolejne 6 mln do emigracji. Brzydzą się bowiem pycha, arogancjs, kłamstwem, KŁAMSTWEM, MEGA KŁAMSTWEM.
bFeYmYGH
alchemik
2 lata temu
resortem finansów pokieruje Tadeusz Kościński, polski anglik,bez wyższego wykształcenia.Gratulacje
ida
2 lata temu
Skoro gość bez studiów ledwo z maturą może w rządzie pis być ministrem finansów to kłamca olimpijski może być ministrem sportu