Notowania

Nowy rząd powołany. Mateusz Morawiecki ministrem sportu

Prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd. Mateusz Morawiecki został desygnowany na premiera. Ciekawostką jest to, że oprócz tego tymczasowo pokieruje resortem sportu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Nowy rząd Mateusza Morawieckiego powołany. (Fot: PIOTR MOLECKI)

- Służba Rzeczypospolitej to zaszczyt nieporównywalny z niczym innym. Naszym celem celów jest uczynienie z Polski kraju najlepszego do życia, do którego wrócą wszyscy ci, którzy wyemigrowali i poczują się tu szczęśliwie - mówił w Pałacu Prezydenckim Mateusz Morawiecki, który został powołany przez Andrzeja Dudę na urząd Prezesa Rady Ministrów.

Dodatkowo, Morawiecki pokieruje tymczasowo również Ministerstwem Sportu. Następnie Piotr Gliński został powołany na wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego i przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego. Jarosław Gowin - na wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, a Jacek Sasin - na wicepremiera i ministra aktywów państwowych.

Nowy rząd tworzą również: Andrzej Adamczyk w roli ministra infrastruktury, Jan Krzysztof Ardanowski powołany na ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Mariusz Błaszczak na ministra obrony narodowej, Jacek Czaputowicz na ministra spraw zagranicznych, Jadwiga Emilewicz na ministra rozwoju, Marek Gróbarczyk na ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, a Małgorzata Jarosińska-Jedynak na ministra funduszy i polityki regionalnej.

Ponadto resortem finansów pokieruje Tadeusz Kościński, Michał Kurtyka został ministrem klimatu, Marlena Maląg została powołana na ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, Dariusz Piontkowski na ministra edukacji narodowej, Łukasz Szumowski na ministra zdrowia, Marek Zagórski na ministra cyfryzacji i Zbigniew Ziobro na ministra sprawiedliwości.

W nowej administracji będzie też czterech ministrów - członków Rady Ministrów: Michał Dworczyk, Łukasz Schreiber, Konrad Szymański i Michał Woś.

Obejrzyj: 13. emerytura z rezerwy demograficznej. "To podważa fundament systemu"

Według wstępnego harmonogramu obrad Sejmu, we wtorek 19 listopada odbędzie się expose premiera i głosowanie nad wotum zaufania dla jego gabinetu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nowy rząd, wiadomości, gospodarka, mateusz morawiecki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2019

PISdepczeLOGIKEiMADROSCCHYBA juz czas...by pewna osoba z PIS jednak ubrala kufajke ...gumofilce i zolty kask na glowe....--usmiechu nie musi zmieniac...on jest … Czytaj całość

15-11-2019

Mana LizaW dyscyplinie oszustwa i kradzieży pinokio jest mistrzem.

15-11-2019

idaSkoro gość bez studiów ledwo z maturą może w rządzie pis być ministrem finansów to kłamca olimpijski może być ministrem sportu

Rozwiń komentarze (8)