Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Nowy terminal portowy w Gdyni nie działa. Minęło pół roku od oddania go do użytku

12
Podziel się:

Uruchomienie nowego terminalu promowego w Porcie Morskim w Gdyni miało miejsce we wrzeniu 2021 roku. Mimo oddania go do użytku wciąż nie odprawił ani jednego promu. Dlaczego? Ponieważ zmieniły wymogi bezpieczeństwa pożarowego i terminal trzeba było zamknąć. Operatorzy promów czekają z niecierpliwością na ponowne jego uruchomienie.

Nowy terminal portowy w Gdyni nie działa. Minęło pół roku od oddania go do użytku
Minęło już ponad pół roku od oddania do użytku nowego terminalu promowego w Porcie Morskim w Gdyni (Twitter, Port Gdynia)

Minęło już ponad pół roku od oddania do użytku nowego terminalu promowego w Porcie Morskim w Gdyni, ale wciąż nie odbyła się w ani jedna odprawa pasażerska - donoszą reporterzy magazynu "Polska i Świat".

Uroczystość otwarcia była huczna, a uświetniali ją politycy partii rządzącej. Jednak zamiast wystrzału mamy niewypał. Okazało się, że odprawy pasażerskie są niemożliwe. Dlaczego?

Otóż jak donosi TVN24, obiekt miał być gotowy, ogłoszono zakończenie procesu budowlanego i przystąpiono do procedury odbiorowej. Okazało się jednak, że terminal trzeba było zamknąć.

- Straż pożarna podniosła wymogi, jeśli chodzi o bezpieczeństwo terminalu. W związku z tym przebudowujemy całą instalację oddymiającą - wyjaśnił reporterom magazynu "Polska i Świat" wiceprezes zarządu Portu Morskiego w Gdyni Kazimierz Koralewski.

Decyzja, kiedy zostanie otwarty na powrót, jeszcze nie zapadła. Mimo tego operatorzy, jak Stena Line Polska, czekają. Linie zapowiedziały wstępnie, że chciałby korzystać z nowego terminala najprawdopodobniej od czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Nick
2 lata temu
Jak za Gierka, najpierw oficjalne otwarcie, potem poprawki.
Fikoł
2 lata temu
Straż podniosła wymogi? Co Pan pitoli Panie Prezesie?! Straż sprawdza, czy instalacje zostały wykonane zgodnie z przepisami i czy działają, jak należy. Nie ma czegoś takiego, jak "wymogi" Straży Pożarnej.
Taka prawda
2 lata temu
A gdzie straż była na etapie projektowania, czy ktoś zmienił projekt lub źle go wykonał. Gdzie był kierownik budowy i nadzór budowlany. Znaleźć winnego i pociągnąć do odpowiedzialności. Osoby odpowiedzialne za budowę biorą ogromne pieniądze ale później winnego nie ma. Podobnie jest w rządzie wydali 10 milionów na promocję Polskiego Ładu a później ustawę wywalili do kosza. Winnych oczywiście nie ma. W tym kraju dzień bez przypału to dzień stracony.
Tom
2 lata temu
Jest coś, czego PiS nie sknocił?
Prezydent RP ...
2 lata temu
Czy jest prawna możliwość wysłania ludzi z PO oraz ich wyborców na wojnę z Rosją?