Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

O pracownikach sezonowych i inwestycjach. Minister rolnictwa rozmawiał z ambasadorem Ukrainy

131
Podziel się:

Sytuacja ukraińskich pracowników w Polsce i szansa na polskie inwestycje u naszych wschodnich sąsiadów – to główne tematy rozmowy polskiego ministra rolnictwa z ambasadorem Ukrainy.

Minister rolnictwa rozmawiał o pracownikach sezonowych z ambasadorem Ukrainy
Minister rolnictwa rozmawiał o pracownikach sezonowych z ambasadorem Ukrainy (KPRM)

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce Andrijem Deszczycą, by porozmawiać o pracy obywateli Ukrainy w polskim sektorze rolno-spożywczym.

Inicjatorem spotkania był szef ministerstwa rolnictwa.

Ardanowski podkreślił, że pracownicy z Ukrainy mają wśród polskich rolników bardzo dobrą opinię, a dzięki podobieństwu kulturowemu i językowemu łatwo znajdują miejsce pracy w polskich gospodarstwach.

Zobacz także: Obejrzyj: Tak Ukraińcy wracają do Polski. Specjalnie wynajętym samolotem

- Zależy nam, by obywatele Ukrainy chętnie przyjeżdżali do pracy w polskim sektorze rolno-spożywczym, ponieważ zapotrzebowanie na rynku jest naprawdę duże - powiedział minister.

Ambasador wyraził nadzieję, że pracujący u nas obywatele Ukrainy będą przez swoich pracodawców nie gorzej niż polscy pracownicy.
Dodał, że należy otworzyć kolejne przejścia na granicy polsko-ukraińskiej, tak by upłynnić ruch graniczny. Liczy też na zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów między Polską i Ukrainą.

Rozmowy dotyczyły jednak nie tylko rolnictwa. Ambasador Deszczyca zwrócił się do ministra Ardanowskiego z pytaniem o ewentualne zainteresowanie po stronie polskiej inwestowaniem na Ukrainie. Minister potwierdził, że polskie firmy z sektora rolno-spożywczego rozważają takie inwestycje. Zasugerował przy tym, że ukraińskie instytucje odpowiedzialne za przyciąganie zagranicznych inwestorów powinny szerzej informować o warunkach inwestowania na rynku ukraińskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(131)
Qwafa
2 lata temu
FY dla pana misistra
Nauczyciele z...
2 lata temu
posłuchali pana ministra i poszli zbierać owoce sezonowe ale za granicą przynajmniej godnie zarobią. A Ukraińcy poszli śladem naszych nauczycieli. Więc panie ministrze może koledzy z PiS pójdą do pracy jak kiedyś za PZPR i dadzą przykład a nie marnują czas na wsparcie kampanii prezydenckiej.
RTV
2 lata temu
Brakuje pracowników - podnieść płace by zachęcić Polaków. Jest rynek pracownika.
cebulak
2 lata temu
Jestem pod wrażeniem.Pan Ardanowski zgiął kolana .Kto by pomyślał,że ktoś z tego rządu będzie dobrze wyrażał się o emigrantach.Szkoda,że w Janowie nie poszli po rozum do głowy.A może narodowcy ,którzy tak kochają Polskę,wezmą się do roboty i pomogą.Jak się okazuje, Ukraińcy nikomu pracy nie zabierają .Są bardzo polskiej gospodarce potrzebni.
kucyka
2 lata temu
zaprząc do roboty
...
Następna strona