Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

O pracownikach sezonowych i inwestycjach. Minister rolnictwa rozmawiał z ambasadorem Ukrainy

131
Podziel się

Sytuacja ukraińskich pracowników w Polsce i szansa na polskie inwestycje u naszych wschodnich sąsiadów – to główne tematy rozmowy polskiego ministra rolnictwa z ambasadorem Ukrainy.

Minister rolnictwa rozmawiał o pracownikach sezonowych z ambasadorem Ukrainy
Minister rolnictwa rozmawiał o pracownikach sezonowych z ambasadorem Ukrainy (KPRM)
bEiKAOwl

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce Andrijem Deszczycą, by porozmawiać o pracy obywateli Ukrainy w polskim sektorze rolno-spożywczym.

Inicjatorem spotkania był szef ministerstwa rolnictwa.

Ardanowski podkreślił, że pracownicy z Ukrainy mają wśród polskich rolników bardzo dobrą opinię, a dzięki podobieństwu kulturowemu i językowemu łatwo znajdują miejsce pracy w polskich gospodarstwach.

bEiKAOwn
Zobacz także: Obejrzyj: Tak Ukraińcy wracają do Polski. Specjalnie wynajętym samolotem

- Zależy nam, by obywatele Ukrainy chętnie przyjeżdżali do pracy w polskim sektorze rolno-spożywczym, ponieważ zapotrzebowanie na rynku jest naprawdę duże - powiedział minister.

bEiKAOwt

Ambasador wyraził nadzieję, że pracujący u nas obywatele Ukrainy będą przez swoich pracodawców nie gorzej niż polscy pracownicy.
Dodał, że należy otworzyć kolejne przejścia na granicy polsko-ukraińskiej, tak by upłynnić ruch graniczny. Liczy też na zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów między Polską i Ukrainą.

Rozmowy dotyczyły jednak nie tylko rolnictwa. Ambasador Deszczyca zwrócił się do ministra Ardanowskiego z pytaniem o ewentualne zainteresowanie po stronie polskiej inwestowaniem na Ukrainie. Minister potwierdził, że polskie firmy z sektora rolno-spożywczego rozważają takie inwestycje. Zasugerował przy tym, że ukraińskie instytucje odpowiedzialne za przyciąganie zagranicznych inwestorów powinny szerzej informować o warunkach inwestowania na rynku ukraińskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiKAOwO
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(131)
Qwafa
12 miesięcy temu
FY dla pana misistra
Nauczyciele z...
12 miesięcy temu
posłuchali pana ministra i poszli zbierać owoce sezonowe ale za granicą przynajmniej godnie zarobią. A Ukraińcy poszli śladem naszych nauczycieli. Więc panie ministrze może koledzy z PiS pójdą do pracy jak kiedyś za PZPR i dadzą przykład a nie marnują czas na wsparcie kampanii prezydenckiej.
RTV
12 miesięcy temu
Brakuje pracowników - podnieść płace by zachęcić Polaków. Jest rynek pracownika.
bEiKAOwP
cebulak
12 miesięcy temu
Jestem pod wrażeniem.Pan Ardanowski zgiął kolana .Kto by pomyślał,że ktoś z tego rządu będzie dobrze wyrażał się o emigrantach.Szkoda,że w Janowie nie poszli po rozum do głowy.A może narodowcy ,którzy tak kochają Polskę,wezmą się do roboty i pomogą.Jak się okazuje, Ukraińcy nikomu pracy nie zabierają .Są bardzo polskiej gospodarce potrzebni.
kucyka
12 miesięcy temu
zaprząc do roboty
...
Następna strona