Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Koronawirus. Do Polski przyleciał samolot z pracownikami z Ukrainy

74
Podziel się:

Na pokładzie samolotu znalazło się 178 obywateli Ukrainy. Zezwolenie na lot uzyskano od władz Polski i Ukrainy.

Na pokładzie samolotu znalazło się 178 obywateli Ukrainy.
Na pokładzie samolotu znalazło się 178 obywateli Ukrainy. (Materiały Prasowe, Gremi Personal)

24 maja do Polski przyleciał wyczarterowany samolot z ukraińskimi pracownikami. Lot zorganizowany został przez agencję zatrudnienia międzynarodowego Gremi Personal we współpracy z liniami lotniczymi "Ukraine International Airlines".

Lot był bezpłatny dla pracowników firmy. Po przybyciu pracownicy udali się do ośrodków kwarantanny na okres dwóch tygodni. Zgodnie z wymogami władz ukraińskich ze wszystkimi pracownikami zostały zawarte długoterminowe umowy o pracę w Polsce, a także zostali oni objęci ubezpieczeniem zdrowotnym, w tym na wypadek zachorowania na COVID-19.

Zobacz także: Koronawirus. Pakiet pomocowy dla firm. Premier: "Gwarancje kredytowe i płynność"

- Do Warszawy przybyli nasi pracownicy, którzy tymczasowo wyjechali na Ukrainę przed zamknięciem granic i teraz postanowili wrócić. Wśród przybyłych znaleźli się również ci pracownicy, którym udało się uzyskać zezwolenia na pracę w Polsce przed zamknięciem konsulatów i centrów wizowych, ale nie mogli opuścić Ukrainy z powodu trudności z przekroczeniem granicy. Należy zauważyć, że około 40 proc. pasażerów lotu czarterowego to Ukraińcy, którzy po raz pierwszy podejmą pracę w Polsce. Tak wysoki procent wskazuje na rosnące zainteresowanie Ukraińców wyjazdem do pracy w Polsce - oświadczył Tomasz Bogdevic, dyrektor generalny agencji zatrudnienia międzynarodowego Gremi Personal.

W drodze powrotnej z Warszawy do Kijowa samolot ten zostanie wykorzystany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy jako samolot ewakuacyjny dla obywateli Ukrainy. Lot został zorganizowany w związku z dużym zapotrzebowaniem na pracowników ze strony polskich pracodawców, ale także Ukraińców, którzy chcą przyjechać do Polski do pracy.

Według danych Centrum Analitycznego Gremi Personal 67 proc. Ukraińców, którzy opuścili Polskę z powodu kwarantanny, chce wrócić. Liczba ta cały czas rośnie. Dlatego Gremi Personal rozważa możliwość zorganizowania serii lotów czarterowych dla swoich pracowników, a także Ukraińców, którzy chcą dostać się do pracy w Polsce i posiadają wizy pracownicze. Firma wznawia również transport dla swoich pracowników przez otwarte przejścia graniczne.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(74)
Paweł
2 lata temu
Ludzie! Oni przyjeżdżają pracować na rolników, na magazynach, na rybach. Przecież w Mazowieckim brakuje blisko 10 000-13 000 ludzi na gospodarstwa rolne. Mówicie że straciliście pracę? To pracujcie 12 godzin dziennie na pracach sezonowych! Gdyby nie Ukraińcy, owoce kosztowały by w sklepie o dwa może trzy razy więcej! Oni podnoszą naszą gospodarkę! Co wy w ogóle mówicie?!
anonim
2 lata temu
Dzień dobry, Nie jest tak wcale wesoło w naszym regionie z pracownikami do pracy. W dalszym ciągu ich nie ma. Więc dobrze, że decydują się pracować w Polsce obywatele Ukrainy.
Slawno
2 lata temu
Obywatele protest do rządu o reorganizacją pracy ukrainiec na rzecz polak
Slawno
2 lata temu
Ja też straciłem pracy jestem głuchy na rzecz Ukrainiec bo rząd PiS nie szanuje p niepełnosprawne rowiez nie dostal500 niepełnosprawnym czuję krzywdę na głuchy
Bobi
2 lata temu
Polak traci pracę niema za co żyć A Ukraińcy żyją w Polsce jak lordy A Polak biede klepie niech jadą na ukraine i niech Polakom pracy nie zabierają bo jest bieda w Częstochowie
...
Następna strona