Notowania

Obniżenie PIT do 17 proc. już latem. Morawiecki: To również zamierzamy zrobić

Nawet do tysiąca złotych rocznie według premiera ma zostać w portfelu osoby zarabiającej obecnie na rękę 3 tys. zł. Mateusz Morawiecki liczy na to, że Polacy dostaną podwyżkę i od swojego szefa, i od państwa, "które ich wszystkich kocha".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)
- My wszystkie podatki chcemy obniżać - zadeklarował Mateusz Morawiecki.

- Na obniżce PIT-u, a to się też odbędzie jeszcze tego lata, skorzystają i osoby pracujące, i emeryci - powiedział w programie "Gość Wiadomości" TVP Mateusz Morawiecki. Jak zapowiedział premier, najniższa stawka PIT ma wynosić 17 proc.

Mateusz Morawiecki mówił o tym, że jego rząd zamierza zwiększyć koszty uzyskania przychodu. - A nie można było tego prościej załatwić, "obniżamy PIT z 18 do 17 proc.", skoro gospodarka na się świetnie dlaczego nie? - zapytał prowadzący rozmowę Michał Adamczyk.

Wideo: Morawiecki atakuje Koalicję Europejską: może powstać w europarlamencie nowa frakcja - postkomunistów

- To również zamierzamy zrobić - zadeklarował premier. - Rzeczywiście taki krok jest bardzo ważny, ponieważ my wszystkie podatki chcemy obniżać - dodał.

- Poprzez podniesienie kosztów uzyskania przychodu i kwoty wolnej my obniżamy podatek ten osobisty, podatek zwany PIT-em - tłumaczył premier. - Poprzez działania takie jak obniżenie PIT-u z 18 na 17 proc. też oczywiście dokładamy się jeszcze do zwiększenia wynagrodzenia netto wszystkich pracowników.

Warszawa, 23.02.2019. Premier Mateusz Morawiecki przemawia podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości.
Obietnice PiS. Morawiecki: To nie są tanie programy. Łącznie będą kosztowały 40 mld zł

Po chwili sprecyzował, że skorzystają nie tylko wszyscy pracownicy, lecz wszyscy, których obejmuje PIT, czyli także emeryci. - Na obniżce PIT-u, a obniżamy podatek PIT - to się też odbędzie jeszcze tego lata, w tym roku - skorzystają i osoby pracujące, i emeryci. A na podwyższeniu kosztów uzyskania przychodu wszyscy pracujący - powiedział premier.

Mateusz Morawiecki był pytany, ile konkretnie wyniosą korzyści z zapowiedzianych zmian w przypadku osoby zarabiającej na rękę 3 tys. zł. Premier odpowiedział, że w portfelu takiej osoby może zostać "nawet do tysiąca złotych rocznie".

- Obniżamy koszty pracy, obniżamy klin podatkowy - podkreślił premier. - Mam nadzieję, że pracodawcy docenią to i zwiększą wynagrodzenia pracowników i przez to pracownicy będą mieli zarówno podwyżkę wynagrodzenia od swojego szefa, jak również podwyżkę wynagrodzenia od państwa, które ich wszystkich kocha - powiedział.

Jarosław Gowin zachęcał przedsiębiorców do współpracy z politykami bez względu na przynależność partyjną.
Obietnice wyborcze. Gowin: przedsiębiorcy muszą trzymać się uważniej za portfel

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatek pit, PIT 17 proc., mateusz morawiecki, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-02-2019

AnoTak nasz kochaja ze nalozycli na nas kilkanascie nowych podatkow i tak kochaja przyrost naturalny ze zwiekszyli VAT na ubranka do 23 %. Po prostu … Czytaj całość

24-02-2019

RomaPanstwo mnie tak kocha ze zycie zdrozalo 100% za ich rzadow. Panstwo kocha patole +

24-02-2019

Waldek 14lVAT niech obniżą. Tak jak obiecywali.

Rozwiń komentarze (128)