Notowania

Obwodnica Morawicy. Ruszają prace, całość pochłonie 78 mln złotych

Kolejny etap budowy obwodnicy Morawicy pod Kielcami właśnie się rozpoczyna. Wykonany został pierwszy odcinek próbny podbudowy bitumicznej drogi w ciągu DK73.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Na razie powstał pierwszy 200 metrowy odcinek próbny obwodnicy. (Fot: GDDKiA)

Wkrótce rozpocznie się pierwsze układanie warstwy podbudowy pod nowy odcinek drogi krajowej nr 73 o długości 4,2 km od granicy miasta Kielce do granicy miejscowości Brzeziny i Morawica - informuje GDDKiA.

Do końca roku ma zostać oddanych jeszcze ponad 300 km nowych dróg.
GDDKiA: do końca roku ponad 300 km nowych dróg

Na razie powstał pierwszy 200 metrowy odcinek próbny, ma zostać poddany badaniom laboratoryjnym. Wykonawca, konsorcjum na którego czele stoi Mostostal Warszawa, planuje układanie warstwy bitumicznej konstrukcji nawierzchni przez cały listopad.

Na wschodniej jezdni z kolei toczą się prace ziemne. "Wykonywane są wykopy, nasypy, warstwy mrozoochronne, wykonawca rozpoczął prace przy górnych warstwach nasypów. Kontynuowane są roboty wodociągowe, kanalizacyjne, elektroenergetyczne i przy zbiorniku retencyjnym" - wylicza GDDKiA.

Obwodnica ma kosztować około 78 mln złotych i realizowana jest od ubiegłego roku.

Nowa droga ma poprawić sytuację na obciążonym ruchem lokalnym podmiejskim jak i ciężkim tranzytowym odcinku trasy łączącej węzeł Kielce Północ, Busko i Tarnów.

Budowa drogi ekspresowej S61 jest inwestycją istotną nie tylko dla sieci dróg w Polsce, ale ma też znaczenie europejskie.
Via Baltica zyska kolejne 24 km. GDDKiA szuka wykonawcy

W ramach zadania powstaną cztery skrzyżowania z sygnalizacją świetlną oraz kładka dla pieszych w miejscowości Bilcza i drogi dojazdowe.

Na razie prace obejmują pierwszy etap inwestycji, ale docelowo obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej będzie miała ponad 8 km.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz