Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Obwodnica Skawiny otwarta. Łatwiej przejedziemy z Krakowa do Oświęcimia

32
Podziel się:

Od poniedziałku jadąc z Krakowa do Oświęcimia ominiemy Skawinę. Będzie szybciej i bezpieczniej. Inwestycja zajęła trzy lata.

Obwodnica Skawiny
Obwodnica Skawiny (GDDKiA, -)
bEKaBZVN

29 lipca 2016 r. GDDKiA podpisała porozumienie z samorządem województwa małopolskiego, dzięki któremu GDDKiA zobowiązała się do pokrycia kosztów przygotowania i realizacji inwestycji. Dotyczy to głównie otwartej dziś ostatniej, 2-kilometrowej części obwodnicy Skawiny. Wcześniejsze jej fragmenty zostały wybudowane przez gminę Skawina i podległy Marszałkowi Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Sam projekt i budowa były przygotowane i realizowane przez Urząd Marszałkowski. Obwodnica została otwarta jako droga wojewódzka, jednak dzięki porozumieniu zostanie przekazana pod zarząd GDDKiA. Dotychczasowa droga krajowa nr 44 przebiegająca przez miasto, przejdzie pod zarząd Marszałka Województwa.

bEKaBZVP

Co ważne, dzięki realizacji całej obwodnicy w standardzie o nośności o 11,5 tony na oś, jest ona przystosowana do przenoszenia ruchu ciężkiego zgodnie europejskimi standardami. Pozwoli to skutecznie wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta. Skróci się także czas przejazdu oraz zwiększy komfort podróży. Poprawi się także bezpieczeństwo ruchu drogowego, a w szczególności bezpieczeństwo pieszych mieszkańców Skawiny.

Zobacz także: Obejrzyj: Spór o Modlin. Szef "Portów Lotniczych" mówi o "śmierci lotniska"

Z kolei przedsiębiorcy zyskają większą dostępność do terenów inwestycyjnych.

bEKaBZVV

W ramach inwestycji został wybudowany most nad linią kolejową, rondo na skrzyżowaniu z DK 44, a także droga o długości 2,2 km, przy której powstały chodniki, pobocza i ścieżka rowerowa. Realizacji podjęły się firmy "Most" i "Polbud Pomorze".

Koszt robót budowlanych to ponad 41 mln zł. Inwestycja była kontynuacją pierwszego etapu budowy, zakończonego w 2014 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKaBZWq
KOMENTARZE
(32)
Kierowca
rok temu
Bubel jakich mało. Ta obwodnica Sławimy bez pierwszeństwa przejazdu lub ronda przy zjeździe w kierunku Krakowa jest jak autostrada do lasu. Tyle lat to trwa i nadal nic z tym nie zrobiono!
Kierowca
2 lata temu
Beznadzieja dzisiaj jechałem tą obwodnica nie wiem co za B>>>n to zaprojektował na końcu obwodnicy w kierunku Krakowa spróbujcie się wbić w godzinach szczytu korki masakryczne czemu tam rondo nie powstało jak z drugiej strony i byłoby wszystko ok a tak tam się robią straszne korki?????
zagapiłem się...
2 lata temu
ale fajnie, w momencie uchwyconym na zdjęciu PRZEJEŻDŻAŁEM obok oficjeli, mało nie wpadłem na krawężnik, takie ładne dziewczyny brały udział...
bEKaBZWr
Emeryt
2 lata temu
A co z łącznikiem obwodnicy północnej i zachodniej Nowego Sącza. Już prawie trzy lata. Na razie na obwodnicy zachodniej odbywają się rajdy samochodowe i motocyklowe. Obwodnica jest jak nówka
iga
2 lata temu
Polacy się cieszą a kundle jak zwykle szczekają.
...
Następna strona