Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koronawirus
06.06.2020 08:03

Odmrażanie gospodarki. Zobacz, co się zmieni od 6 czerwca

W sobotę wchodzi w życie kolejny etap odmrażania gospodarki. Wracają m.in. baseny i kluby fitness. Dozwolona będzie również organizacja wesel do 150 osób. Wszystko jednak w nowym reżimie sanitarnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)
W sobotę wracają siłownie.

Od soboty 6 czerwca otwarte zostaną m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu.

Nie oznacza to jednak powrotu do ćwiczeń, jakie znamy sprzed pandemii. Będzie obowiązywał reżim sanitarny, a to oznacza sporo ograniczeń.

Obiekty sportowe

W siłowniach konieczne będzie zachowanie 1,5-metrowej odległości między urządzeniami do ćwiczeń (wykluczenie sprzętu, który nie spełnia wymogów co do odległości lub dopuszczenie do używania co drugiego urządzenia) oraz dwumetrowej odległości między ćwiczącymi. Liczba klientów powinna zostać ograniczona w taki sposób, by na 1 osobę przypadało 10 m2.

Konieczne będzie umieszczenie informacji o maksymalnej licznie osób, które mogą jednocześnie przebywać na siłowni, bądź w poszczególnych salach.

Obejrzyj także: Tak zmienią się siłownie. Klienci mogą być zaskoczeni

Pracownicy siłowni lub klubu fitness powyżej 60. roku życia lub przewlekle chorzy nie powinni być angażowani w bezpośredni kontakt z klientem. Jednocześnie należy zalecić rozważenie klientom powyżej 60. roku życia, przewlekle chorym czy otyłym korzystanie z ćwiczeń w godzinach najmniej popularnych albo zaniechania korzystania z siłowni lub klubu fitness do czasu ustania zagrożenia epidemicznego.

Przy recepcji, przy wyjściu z toalet oraz przy każdej sali do ćwiczeń należy umieścić dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.

Z kolei w solariach maksymalna liczba osób przebywająca jednocześnie na terenie takiego obiektu nie może przekraczać liczby kabin, wyłączając obsługę.

Po opuszczeniu lokalu przez klienta oraz zakończeniu 3-minutowego wietrzenia kabiny urządzenia opalającego, należy każdorazowo przeprowadzić dezynfekcję całego urządzenia opalającego oraz elementów kabiny dotykanych przez klienta.

W przypadku basenów liczba osób z nich korzystających powinna być ustalana dla każdego obiektu oddzielnie, jednak nie może przekraczać 50 proc. maksymalnego obłożenia obiektu i nie więcej niż 150 osób.

W saunach obowiązuje ograniczenie liczby osób korzystających do 2 osób jednocześnie, obowiązkowo boso, bez okrycia wierzchniego za wyjątkiem ręcznika (drzwi do sauny muszą pozostać zamknięte w celu utrzymania żądanej temperatury). Rekomendowane jest zamknięcie saun, które nie zapewniają temperatury większej niż 60 stopni C.

Sale zabaw

Od soboty otwarte będą sale zabaw dla dzieci. One też objęte są restrykcjami.

Z sali zabaw należy bezwzględnie usunąć (lub uniemożliwić korzystanie) przedmioty i sprzęty, których nie można dokładnie wyczyścić i zdezynfekować, tj. pluszowe zabawki, gąbki, rzeczy wykonane z miękkich i chłonnych materiałów, małe zabawki z drobnymi elementami itp. Dziecko nie powinno zabierać do sali zabaw swoich zabawek i innych domowych przedmiotów.

Pracownicy sali zabaw i opiekunowie dzieci mają obowiązek zakrywania nosa i ust.

Otwarte zostaną też parki rozrywki. Powinny zostać umieszczone w nich stacje dezynfekujące z płynem do dezynfekcji rąk dostępnym dla gości, przede wszystkim przy wejściach głównych, bramach wejściowych - minimum 1 na każde 50 m2 powierzchni obejmującej teren wejścia. Dotyczy to również terenu kas biletowych, a także wszystkich innych miejsc - jeden na obiekt lub 50 m.

Zalecany jest także zakup biletów bezobsługowo, czyli poprzez platformy online lub w biletomatach oraz płatności bezgotówkowe we wszystkich punktach usługowych, kasach biletowych i sklepach na terenie parku rozrywki.

Pracownicy natomiast powinni nosić osłonę nosa i ust, ewentualnie przyłbicę ochronną oraz rękawice ochronne.

Kina, teatry, filharmonie. Wracają też wesela

6 czerwca wracają do życia obiekty kulturalne, jak kina, teatry i filharmonie. Warunek - zajęta będzie mogła być połowa dostępnych miejsc, a widownia będzie nosić maseczki.

Od soboty możliwa jest również organizacja ślubów i wesel do 150 osób. Weselnicy nie muszą nosić maseczek, państwo młodzie jednak powinni zadbać, by przy stole siedziały osoby z tej samej rodziny lub gospodarstwa domowego. W innym przypadku proponowana jest redukcja osób przy stole o 20 proc. względem standardowego usadzenia, zalecane jest usadzanie gości po obu stronach stołu tak, aby goście nie siedzieli vis a vis siebie.

Jeden kelner ma obsługiwać nie więcej niż 15 osób. Dany stół powinien być obsługiwany przez tego samego kelnera lub przez ten sam zespół kelnerski. Rekomendowane jest częstsze czyszczenie pomieszczeń, ich dezynfekcja oraz umieszczenie płynów dezynfekcyjnych przy wejściu - dla gości.

Nadal zamknięte pozostaną dyskoteki i kluby.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, odmrażanie gospodarki, baseny, siłownie, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-06-2020

DragonCzytam i nie wierzę. Jak masz w krainie zabaw powiedziec dziecku, że ma się nie bawić? Powiedz ćwiczącemu żeby ćwiczył ale się nie wykąpał? To się … Czytaj całość

05-06-2020

...Prawo to prawo ale że durne ...:(

06-06-2020

PaulinaA szkoły i przychodnie to kiedy???

Rozwiń komentarze (33)