Trwa ładowanie...
bErouwol

Notowania

Przejdź na

Odnawialne źródła energii. "Udział węgla w miksie energetycznym będzie malał"

- Mamy aukcje odnawialnych źródeł energii, zarówno w tym roku, jak i w przyszłym planujemy kolejne aukcje również na moce wiatrowe. Pracujemy nad ogromnym projektem farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Chcielibyśmy, żeby ustawa o offshore jak najszybciej trafiła po obrady rady ministrów. Ona powinna pobudzić potężny rynek, ok. 120 mld zł inwestycji nad brzegiem morza, i dawać nam stabilną energię - powiedział minister klimatu Michał Kurtyka w programie "Money. To się liczy". Minister przyznał, że udział węgla w naszym miksie energetycznym maleje i będzie malał, a także że "jeśli chodzi o import, to jest coś do zrobienia". - Jeśli diagnozą jest, że większość węgla, który jest importowany, jest wykorzystywana w ciepłowniach i gospodarstwach domowych, to będzie oznaczało, że ta transformacja, którą prowadzimy, czyli upowszechnienie odnawialnych źródeł energii w domach czy też transformacja systemów ciepłowniczych będzie kontrybuowała do ograniczenia importu -...

rozwiń
0
0
30
Podziel się
Komentarze (30)
zobacz więcej komentarzy (30)
bErouwox
KOMENTARZE
(30)
Jon
rok temu
Polityczny bełkot -od węgla nie uwolnimy się przez 30 lat , do Rosji sprzedajemy maszyny a od nich węgiel i tak trzymać Rosja w tej sprawie jest nam potrzebna a my jej. Same wiatraki i fotowoltaika nie przekroczy 20% zużycia , alternatywą jest atom z którego energia jest gwarantowana i bezpieczna ale trzeba działać a nie pieprzyć o rozmnażaniu narodu.
piter
rok temu
i dobrze dzięki naszym kopalniom mamy drogi prąd bo węgiel jest drogi i produkcja nie opłacalna nie można co roku dopłacacać milirdy do górnictwa dać kopalnie za 1zł górnikom i niech się rządzą i płacą podatki zobaczymy kto będzie kupował nasz węgiel
Mick
rok temu
Ale wcześniej cała energię wiatrową rozlozyliscie na łopatki.
bErouwoP
assass
rok temu
Nie po to Rosja przegoniła PO rękami Kaczyńskiego (podsłuchy u Sowy) wespół z Kk (wspólna nienawiść do "Gejropy" głoszona z ambon), żeby teraz węgla nie mogła tu opchnąć. A my sobie powciągamy smród i smog pamiętając komu go zawdzięczamy.
stas
rok temu
Kupujmy Polski węgiel który jest najdroższy na świecie ,a górnicy chcieliby żeby był jeszcze droższy,dlatego zakażmy importu jakiegokolwiek.
...
Następna strona