Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odnawialne źródła energii. "Udział węgla w miksie energetycznym będzie malał"

- Mamy aukcje odnawialnych źródeł energii, zarówno w tym roku, jak i w przyszłym planujemy kolejne aukcje również na moce wiatrowe. Pracujemy nad ogromnym projektem farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Chcielibyśmy, żeby ustawa o offshore jak najszybciej trafiła po obrady rady ministrów. Ona powinna pobudzić potężny rynek, ok. 120 mld zł inwestycji nad brzegiem morza, i dawać nam stabilną energię - powiedział minister klimatu Michał Kurtyka w programie "Money. To się liczy". Minister przyznał, że udział węgla w naszym miksie energetycznym maleje i będzie malał, a także że "jeśli chodzi o import, to jest coś do zrobienia". - Jeśli diagnozą jest, że większość węgla, który jest importowany, jest wykorzystywana w ciepłowniach i gospodarstwach domowych, to będzie oznaczało, że ta transformacja, którą prowadzimy, czyli upowszechnienie odnawialnych źródeł energii w domach czy też transformacja systemów ciepłowniczych będzie kontrybuowała do ograniczenia importu -...

rozwiń
0
0
30
Podziel się
Komentarze (30)
zobacz więcej komentarzy (30)
KOMENTARZE
(30)
Jon
2 lata temu
Polityczny bełkot -od węgla nie uwolnimy się przez 30 lat , do Rosji sprzedajemy maszyny a od nich węgiel i tak trzymać Rosja w tej sprawie jest nam potrzebna a my jej. Same wiatraki i fotowoltaika nie przekroczy 20% zużycia , alternatywą jest atom z którego energia jest gwarantowana i bezpieczna ale trzeba działać a nie pieprzyć o rozmnażaniu narodu.
piter
2 lata temu
i dobrze dzięki naszym kopalniom mamy drogi prąd bo węgiel jest drogi i produkcja nie opłacalna nie można co roku dopłacacać milirdy do górnictwa dać kopalnie za 1zł górnikom i niech się rządzą i płacą podatki zobaczymy kto będzie kupował nasz węgiel
Mick
2 lata temu
Ale wcześniej cała energię wiatrową rozlozyliscie na łopatki.
assass
2 lata temu
Nie po to Rosja przegoniła PO rękami Kaczyńskiego (podsłuchy u Sowy) wespół z Kk (wspólna nienawiść do "Gejropy" głoszona z ambon), żeby teraz węgla nie mogła tu opchnąć. A my sobie powciągamy smród i smog pamiętając komu go zawdzięczamy.
stas
2 lata temu
Kupujmy Polski węgiel który jest najdroższy na świecie ,a górnicy chcieliby żeby był jeszcze droższy,dlatego zakażmy importu jakiegokolwiek.
...
Następna strona