Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zdrowie
28.08.2019 08:14

Odra atakuje ze Wschodu. Padł rekord w liczbie zachorowań

Ludzie chorują na potęgę. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Eksperci alarmują, że może być jeszcze gorzej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Brak szczepień oznacza niemal pewny wzrost zachorowań.

Do połowy sierpnia w Polsce odnotowano ponad 1,3 tysiąca przypadków odry. To o 10 razy więcej niż przed rokiem - pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na dane Państwowego Zakładu Higieny.

Wszystko wskazuje na to, że zachorowań będzie jeszcze więcej. Powodem jest ujawnienie nowego ogniska odry na Ukrainie. A to właśnie stamtąd została do nas przywleczona ta choroba.

Ukraina zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem nowych zachorowań na odrę - wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia. Powodem jest niechęć Ukraińców do szczepień.

Obejrzyj też: Służba zdrowia. Ministerstwo zaostrza kontrole

Nasi wschodni sąsiedzi do tego stopnia nie lubią szczepionek, że gdy rząd zagroził, iż zakaże chodzenia do szkół niezaszczepionym dzieciom, w Kijowie zorganizowana została ogromna demonstracja przeciwników tego rozwiązania. I to mimo że na odrę zmarło w ostatnim czasie 18 osób.

Co więcej, eksperci alarmują, że przez niechęć do szczepień na Ukrainie mogą pojawić się kolejne groźne choroby: błonica i tężec.

"Polska może liczyć jedynie na to, że sytuacja epidemiologiczna u naszych sąsiadów się poprawi. I że nie będzie rosła liczba antyszczepionkowców" - czytamy w "Rz". Szczepienia bowiem to, obok szybkiej diagnozy, jedyna broń w walce z odrą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zdrowie, służba zdrowia, odra, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-08-2019

MariaSkoro szczepionki chronią przed odrą, to dlaczego zaszczepieni robią taki raban. Przecież nic im nie grozi ze strony niezaszczepionego. Chyba..., że z … Czytaj całość

28-08-2019

oburzonaNo, to producenci szczepionek zacierają ręce!Co robić, kiedy nie idą szczepionki?Spowodować pandemie.Wpuszczano nie szczepionych ludzi zza wschodniej … Czytaj całość

28-08-2019

To jaZakazać wjazdu do ue nieszczepionym

Rozwiń komentarze (21)