Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odra atakuje ze Wschodu. Padł rekord w liczbie zachorowań

21
Podziel się:

Ludzie chorują na potęgę. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Eksperci alarmują, że może być jeszcze gorzej.

Brak szczepień oznacza niemal pewny wzrost zachorowań.
Brak szczepień oznacza niemal pewny wzrost zachorowań. (iStock.com)
bESXhoNx

Do połowy sierpnia w Polsce odnotowano ponad 1,3 tysiąca przypadków odry. To o 10 razy więcej niż przed rokiem - pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na dane Państwowego Zakładu Higieny.

Wszystko wskazuje na to, że zachorowań będzie jeszcze więcej. Powodem jest ujawnienie nowego ogniska odry na Ukrainie. A to właśnie stamtąd została do nas przywleczona ta choroba.

Ukraina zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem nowych zachorowań na odrę - wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia. Powodem jest niechęć Ukraińców do szczepień.

bESXhoNz
Zobacz także: Obejrzyj też: Służba zdrowia. Ministerstwo zaostrza kontrole

Nasi wschodni sąsiedzi do tego stopnia nie lubią szczepionek, że gdy rząd zagroził, iż zakaże chodzenia do szkół niezaszczepionym dzieciom, w Kijowie zorganizowana została ogromna demonstracja przeciwników tego rozwiązania. I to mimo że na odrę zmarło w ostatnim czasie 18 osób.

bESXhoNF

Co więcej, eksperci alarmują, że przez niechęć do szczepień na Ukrainie mogą pojawić się kolejne groźne choroby: błonica i tężec.

"Polska może liczyć jedynie na to, że sytuacja epidemiologiczna u naszych sąsiadów się poprawi. I że nie będzie rosła liczba antyszczepionkowców" - czytamy w "Rz". Szczepienia bowiem to, obok szybkiej diagnozy, jedyna broń w walce z odrą.

bESXhoNG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESXhoOa
KOMENTARZE
(21)
meloman
2 lata temu
Masakra. Mam nadzieję, ze ludzie sie w końcu opmaietają i nie będą czytać głupot pokroju "dr" Ziemby
Dr.
2 lata temu
Farma w kolejnym ataku na ogłupionych ludzi
Alwksander
2 lata temu
Szczepienia to wymyśl koncernów. Wirusy pojawiają się cyklicznie same giną. Tak działają. Odra to z kolei prostu do wyleczenia wirus. Wystarczy zostać w domu i dobrze się odżywiać, nie przejechać. To jest chorobą mniej groźna niż grypa A sprzedawczyki lekarze sieją ferment.
bESXhoOb
ja
2 lata temu
Bzdury
Ewa
2 lata temu
Szczepionki może nie chronią w 100% ale w powiedzmy 90% i jeśli jest mało ognisk choroby to się nie zarazisz. Im więcej, tym większa szansa, że zarazisz się mimo szczepionki. Ale nawet wtedy chorobę zniesiesz łagodniej. Zdarzają się nopy ale wyjątkowo rzadko, rzadziej niż komplikacje po chorobie, a ciężkie nopy to ekstremalny przypadek. Większość tego, co się nazywa nopami (a widziałam wśród nich nawet choroby genetyczne) ujawnia się po prostu w wieku podobnym do wieku szczepień, ale one już były tylko bezobjawowe - tak jest z np autyzmem, co potwierdzily nawet badania finansowane przez samych antyszczepów. Moja przyjaciółka przez ospę nie mogła dostać przeszczepu szpiku w przewidzianym terminie. Prawie kosztowało ją to życie. Koleżanka z pracy dowiedziała się, że jej córka zaraziła się różyczką już po tym, kiedy jej ciężarna siostra się z nią bawiła. Różyczka w ciąży to śmierć albo ciężkie upośledzenie płodu. Brawo, antyszczepy.
...
Następna strona