Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Oficjalnie: Katarzyna Sójka nową minister zdrowia

16
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda powołał Katarzynę Sójkę w skład Rady Ministrów na urząd ministra zdrowia. Zastąpi ona dotychczasowego szefa MZ Adama Niedzielskiego, który kierował on resortem od sierpnia 2020 roku.

Oficjalnie: Katarzyna Sójka nową minister zdrowia
Katarzyna Sójka nową minister zdrowia (East News, Wojciech Olkusnik)

37-letnia Katarzyna Sójka jest lekarzem i posłanką Prawa i Sprawiedliwości. Jest absolwentką m.in. Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, specjalistką chorób wewnętrznych. Prywatnie - mama trojga dzieci, mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego. Jako lekarka pracuje w szpitalach w Ostrowie Wielkopolskim i Kępnie oraz w przychodniach w Mikstacie i Ostrzeszowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Dyskwalifikujące". Wicemarszałek Sejmu o słowach nowej minister

Katarzyna Sójka nową szefową MZ. Zastąpiła Adama Niedzielskiego

W wyborach parlamentarnych w 2019 r. uzyskała mandat w okręgu nr 36 (Kalisz); zagłosowało na nią 15 860 osób. Jest członkiem sejmowych komisji: zdrowia, ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa, a także komisji polityki społecznej i rodziny.

Katarzyna Sójka w roli szefa resortu zdrowia zastąpi Adama Niedzielskiego, który kierował praca Ministerstwa od sierpnia 2020 r. Niedzielski złożył rezygnację ze stanowiska po aferze dotyczącej upublicznienia przez niego danych poufnych jednego z lekarzy.

Chodzi o dwa wpisy zamieszczone przez Niedzielskiego na Twitterze, w których odniósł się do materiału wyemitowanego w Faktach TVN. "Kłamstwa Fakty TVN. We wczorajszym wydaniu usłyszeliśmy, że pacjenci po operacjach ortopedycznych w Poznaniu nie dostali przez ostatnie 2 dni recept na leki przeciwbólowe. Sprawdziliśmy w Poznaniu. I co? Pacjenci po operacjach ortopedycznych otrzymywali recepty na wskazane leki!" - napisał minister w pierwszym wpisie. "Lekarz Piotr Pisula, szpital miejski w Poznaniu, wczoraj w Fakty TVN 'żadnemu pacjentowi nie dało się wystawić takiej recepty'. Sprawdziliśmy. Lekarz wystawił wczoraj na siebie receptę na lek z grupy psychotropowych i przeciwbólowych. Takie to FAKTY. Jakie kłamstwa czekają nas dziś" - dodał Niedzielski w drugim wpisie.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski zwrócił się do prokuratury, Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Pacjenta w związku z wpisem Niedzielskiego na temat lekarza z Poznania i recepty, którą ten sobie wystawił. Wystąpienie prezesa NRL dotyczy naruszenia przez ówczesnego ministra przepisów dotyczących danych osobowych poprzez upublicznienie w mediach społecznościowych danych wrażliwych dotyczących lekarza i wystawionej przez niego recepty.

Lekarz Piotr Pisula, którego dane minister opublikował w mediach społecznościowych, poinformował na Twitterze, że złożył przedsądowe wezwanie skierowane do Adama Niedzielskiego. Pisula domaga się "usunięcia skutków naruszeń dóbr osobistych". Wzywa także szefa resortu zdrowia do przeprosin i przekazania 100 tysięcy złotych na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
Robert
7 miesięcy temu
Czy teraz Mejza zostanie wiceministrem?
Robert
7 miesięcy temu
Trudno mieć nadzieję, żeby osoba pracująca na ułamek etatu w wiejskiej przychodni poradziła sobie jako minister zdrowia.
Derek
7 miesięcy temu
Konkubina oligarchy jest właściwą osobą na stanowisko ministra w katolicko-socjalistycznym rządzie niby Morawieckiego a tak naprawdę Kaczyńskiego.
Twoj nick
7 miesięcy temu
Poszukajcie w czego ona jest znana. Zamordystka jeszcze gorsza niz poprzednik. Oficjalnie chciala wszystkich wylapać jak na wsiach psy i szczepić. A co do kobiet to stwierdzenie że kobiety umierały, umierają i będą umierać to chyba też coś nie tak, ona juz powinna się leczyć
logiczny
7 miesięcy temu
Zachowanie tego ptaka od ponad 700 lat jest niezmienne, gdy idzie o Polskę ☝️🧐🤷‍♀️