Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|
aktualizacja

Ognisko koronawirusa w Zakładzie Mięsnym w Kole. Sześć osób zakażonych

63
Podziel się:

Jak informuje Sokołów, u sześciu pracowników Zakładów Mięsnych w Kole potwierdzono zakażenie koronawirusem. Spółka wdrożyła dodatkowe procedury i podjęła szereg działalności ochronnych.

Ognisko koronawirusa w Zakładzie Mięsnym w Kole. Sześć osób zakażonych
Ognisko koronawirusa w Zakładach Mięsnych w Kole. (Wikipedia, CC BY 3.0, Kolanin)
bEsjRClh

W komunikacie prasowym, cytowanym przez PortalSpożywczy.pl, spółka zapewniła, że po wykryciu zakażenia SARS-CoV-2 u sześciu osób, firma wdrożyła szereg procedur, które mają zabezpieczyć pozostałych pracowników.

Portal podaje szczegóły, które znalazły się w komunikacie. Wynika z niego, że pracownicy produkcyjni muszą m.in. zastosować maseczki, rękawiczki, fartuchy i zarękawki. Każdemu zatrudnionemu wkraczającemu na teren ZM w Kole będzie również sprawdzana temperatura.

Jeżeli natomiast pozwala na to stanowisko, na którym są zatrudnieni, przejdą oni na pracę zdalną. Wszyscy pozostali natomiast muszą zachować co najmniej 1,5-metrowy odstęp oraz poruszać się wytyczonymi szlakami, które mają zminimalizować kontakty pomiędzy pracownikami.

bEsjRClj
Zobacz także: Zobacz: Oszustwa w dobie pandemii. "Banki przerzucają ciężar na klientów"

O nowych zasadach pracowników ZM w Kole dowiedzieli się za sprawą newsletterów, plakatów, systemu monitorów oraz za sprawą e-maili. Jednak spółka przypomina, że pracownicy nadal są narażeni na zakażenie poza murami Zakładów.

bEsjRClp

"W zaistniałej sytuacji podjęliśmy wszelkie działania zgodne z zaleceniami i procedurami służb sanitarno-epidemiologicznych. Współpracujemy w tym zakresie z odpowiednimi służbami sanitarnymi" - zapewnia spółka, cytowana przez Portal Spożywczy.

"Zgodnie z przyjętymi przez nas procedurami zakładowy zespół odpowiedzialny za podejmowanie działań w związku z pandemią COVID-19 wytypował wszystkich pracowników mogących mieć kontakt z zakażonymi osobami i skierował ich na urlop. Listę tych osób bezzwłocznie przekazaliśmy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej" - dodaje firma.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsjRClK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(63)
Sad
11 miesięcy temu
A co jak przyniesie grupę lub wszy?
Xxx
11 miesięcy temu
Jakiś chory na koronawirusa może coś tu napisze?Gdzie wy wszyscy jesteście?
On
11 miesięcy temu
Ciekawe, w Kole do soboty 94 zachorowania, czerwona strefa i tylko 6 przypadków...
bEsjRClL
Ewa
11 miesięcy temu
To do tej pory nie stosowali zabezpieczeń?
Bigi
11 miesięcy temu
Przecież jest zarażonych ponad 100. 93% bezobjawowym.
...
Następna strona