Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

Ojciec dyrektor umie się dzielić. Średnia pensja w Lux Veritatis to 9 tys. zł

28
Podziel się:

Ojciec dyrektor okazuje się być prezesem dbającym o pracowników. Razem z zyskami jego fundacji, rosły też pensje zatrudnionych. Przeciętne wynagrodzenie w Lux Veritatis to już 9000 złotych.

Ojciec Tadeusz Rydzyk
Ojciec Tadeusz Rydzyk (East News, BARTOSZ KRUPA)

Zysk Lux Veritatis w ciągu roku wzrósł o ponad 100 proc. – wynika ze sprawozdania finansowego za 2018 r. złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym. Z kolei przychody podskoczyły z 39 na 48 mln zł. Jak pisaliśmy w money.pl, 70 proc. z nich stanowiły darowizny,

Fundacja może pochwalić się także gruntami o wartości 5 mln zł, sprzętem i urządzeniami telewizyjnymi za 24 mln zł oraz budynkami wartymi 32 mln zł.

Na tak dobrej sytuacji fundacji zarządzającej imperium medialnym związanym z redemptorystą, zyskują jej pracownicy. Jak donosi "Super Express" w porównaniu z rokiem 2017 r. pensje podskoczyły przeciętnie o 2 tys. zł. W efekcie średnie wynagrodzenie pracownika fundacji w 2018 r. wyniosło 9 tys. zł. Rok wcześniej było to 7 tys. zł.

Zobacz także: Oglądaj też: Pensja minimalna w górę. Ważny impuls, by pracować

Zgodnie z danymi zawartymi w sprawozdaniu spółka zatrudnia 50 osób. 39 z nich pracuje w redakcji telewizji, 7 w dziale administracyjnym, a jedna odpowiada za marketing. Do tego kilka osób na urlopach wychowawczych.

Mniej chętnie niż z pracownikami fundacja Lux Veritatis dzieli się z fiskusem. Przy zysku na poziomie 3,3 mln zł, zapłaciła niecałe 19 tys. zł podatku.

Zgodnie z dokumentami Fundacja ma pod sobą 235 mln zł (to suma aktywów, czyli majątek, grunty, sprzęt, ale również inwestycja oraz pasywów, czyli rezerwy finansowe, zyski, kapitał własny)
.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
Ekonom
5 lata temu
Hej Banaś, uszczelnij mu podatki. Brakuje kasy przed wyborami więc odbierzecie swoje darowizny.
Mina
5 lata temu
jaki ojciec Rydzyk raczej szatan Rydzyk okrada biednych starców i rozdaje swojm poddanym
pawel
5 lata temu
ojcze derechtorze czyż to nie była kiedyś pralnia pieniędzy ta Lux Veritatis ?
rr
5 lata temu
Janosikowanie to najbardziej prosta metoda rzekomego wspierania biedy ! Zarobić własnymi rzekoma i dac, to dopiero jest coś i nie rozgłaszać o tym całemu światu i nie korzystać ze zwrotu w pit z tego rzekomego darowania
,,
5 lata temu
W kk wszystko możliwe kochanica proboszcza u nas za 3 godzinki z dowozem u odwozem tez zbija majatek niezłe żródełko sobie znalazła, o 20 lat wiecej starca wymaca gdzie trzeba i ma. Teraz na wczasach staruch wozi jak szalony!
...
Następna strona