Notowania

pensja
12.07.2019 07:11

Ojciec dyrektor umie się dzielić. Średnia pensja w Lux Veritatis to 9 tys. zł

Ojciec dyrektor okazuje się być prezesem dbającym o pracowników. Razem z zyskami jego fundacji, rosły też pensje zatrudnionych. Przeciętne wynagrodzenie w Lux Veritatis to już 9000 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ojciec Tadeusz Rydzyk (Fot: BARTOSZ KRUPA)

Zysk Lux Veritatis w ciągu roku wzrósł o ponad 100 proc. – wynika ze sprawozdania finansowego za 2018 r. złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym. Z kolei przychody podskoczyły z 39 na 48 mln zł. Jak pisaliśmy w money.pl, 70 proc. z nich stanowiły darowizny,

Fundacja Lux Veritatis została założona m.in. przez ojca Tadeusza Rydzyka. Do dziś pozostaje w zarządzie Lux Veritatis
Finanse Fundacji Lux Veritatis. Maybacha w garażu nie ma, jest przyczepa i 3 mln zł zysku

Fundacja może pochwalić się także gruntami o wartości 5 mln zł, sprzętem i urządzeniami telewizyjnymi za 24 mln zł oraz budynkami wartymi 32 mln zł.

Na tak dobrej sytuacji fundacji zarządzającej imperium medialnym związanym z redemptorystą, zyskują jej pracownicy. Jak donosi "Super Express" w porównaniu z rokiem 2017 r. pensje podskoczyły przeciętnie o 2 tys. zł. W efekcie średnie wynagrodzenie pracownika fundacji w 2018 r. wyniosło 9 tys. zł. Rok wcześniej było to 7 tys. zł.

Oglądaj też: Pensja minimalna w górę. Ważny impuls, by pracować

Zgodnie z danymi zawartymi w sprawozdaniu spółka zatrudnia 50 osób. 39 z nich pracuje w redakcji telewizji, 7 w dziale administracyjnym, a jedna odpowiada za marketing. Do tego kilka osób na urlopach wychowawczych.

Mniej chętnie niż z pracownikami fundacja Lux Veritatis dzieli się z fiskusem. Przy zysku na poziomie 3,3 mln zł, zapłaciła niecałe 19 tys. zł podatku.

Zgodnie z dokumentami Fundacja ma pod sobą 235 mln zł (to suma aktywów, czyli majątek, grunty, sprzęt, ale również inwestycja oraz pasywów, czyli rezerwy finansowe, zyski, kapitał własny).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pensja, lux veritatis, rydzyk, rynek pracy, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-07-2019

gośćTo okrutne, ze ten człowiek, pozbawiony skrupułów, bez mrugnięcia okiem przyjmuje pieniądze od biednych, schorowanych starszych ludzi. Widziałam na … Czytaj całość

12-07-2019

Winicjusz(5)Bardzo mi się podoba smykałka ojca Rydzyka do interesów. Gdyby inni biznesmeni mieli takie świetne pomysły, to Polska byłaby w ścisłej czołówce … Czytaj całość

12-07-2019

nie ranię nikogo!mówię prawdę, za pieniądze głodujących emerytów pasą brzuszyska - dają ojcu miliony, a nam nędzne złotówki

Rozwiń komentarze (28)