Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opłata reprograficzna, rząd wykreślił smartfony. I tak obejmie większość sprzętu, co z cenami?

Rząd pracuje nad rozszerzeniem opłaty reprograficznej, ceny urządzeń wzrosną. - Patrzymy, co to dla nas będzie oznaczało, ale zakładamy, że jednak ta opłata nie wejdzie. Jestem optymistą, ponieważ uważam, że ta opłata nie jest do końca przemyślana i nie jest to dobry moment. Weźmy pod uwagę, że tych opłat już trochę było w tym roku, to jest kolejne obciążenie dla przedsiębiorców, a na końcu dla konsumentów - powiedział w programie "Money. To się liczy" Wojciech Wieroński, członek zarządu MediaMarkt w Polsce. - Patrząc na listę artykułów, które zostaną objęte tą opłatą, ilościowo jest to 10 proc. asortymentu, ale wartościowo już 30 proc. To bardzo dużo. Opłata obejmie właściwie większość sprzętu, co prawda w nowym projekcie wyłączono smartfony, ale mówimy o wszelkim innym sprzęcie elektronicznym. A ceny tego sprzętu ostatnio i tak poszły w górę, mamy presję inflacyjną, a dodatkowo na to wszystko nałożymy jeszcze nową opłatę. To się przełoży na wzrost cen -...

rozwiń
0
0
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
KOMENTARZE
(6)
JAN
rok temu
SKONCZMY Z PODATKAMI OD WSZYSTKIEGO ZARAZ ZDROŻEJE JUZ WSZYSTKO!
kurss
rok temu
Tylko niech się potem nie tłumaczą że to był słaby pomysł, naród nie zapomni, wierzę że to nie przetrwa, a podatki i opłaty rosną..
polityczny
rok temu
Teraz to artysta jak będzie niepokorny to nie dostanie dopłaty do emerytury. Komisja mu nie przyzna i płaszcza nie odda.
real
rok temu
Trzeba będzie kupować zagranica. Tyle w temacie.
hard reset
rok temu
Mogli jeszcze przy okazji doliczyć opłatę węglową na dopłatę do nierentownych kopalni :)