Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|

Orlen przejął Lotos. Pierwsze zmiany szyldów na stacjach

11
Podziel się:

Latem doszło do fuzji PKN Orlen z Lotosem, w wyniku której prawie 1,9 tys. stacji paliwowych w całym kraju zmieni szyld. W kilku punktach już doszło do zmian - pisze portal wiadomoscihandlowe.pl.

Orlen przejął Lotos. Pierwsze zmiany szyldów na stacjach
Stacje Lotos zmienią swój szyld Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER (EAST_NEWS, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Przypomnijmy, że od 1 sierpnia 2022 roku Orlen i Lotos są już jedną firmą. Połączenie PKN Orlen z Grupą Lotos zostało zarejestrowane, stosowny wpis został zamieszczony przez sąd w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

– Dzięki połączeniu z Grupą Lotos nie tylko wchodzimy do grona największych sieci na Węgrzech i Słowacji, ale także umacniamy pozycję na polskim rynku. Zgodnie ze strategią do 2030 r., chcemy tworzyć najnowocześniejszą w regionie sieć 3,5 tys. stacji paliw i znacząco rozbudowywać sprzedaż poza paliwową. Blisko 100 stacji Lotos, które do stycznia przyszłego roku włączymy do naszej sieci, będzie dostosowywane do naszych najwyższych standardów, tak żeby w pełni odpowiadać na oczekiwania klientów – powiedział Daniel Obajtek, którego cytują "Wiadomości Handlowe".

Jak dotąd szyld z Lotosu na Orlen zmieniło siedem stacji. Mowa o punktach w Turku, Rybniku czy Koninie.

Fuzja Orlenu z Lotosem

Połączenie przeprowadzone zostało poprzez przeniesienie całego majątku Grupy Lotos, obejmującego wszystkie prawa i obowiązki (aktywa i pasywa) - spółki przejmowanej, na spółkę przejmującą, przy jednoczesnym podwyższeniu kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji połączeniowych, które zostaną wydane akcjonariuszom Grupy Lotos. W związku z połączeniem kapitał zakładowy PKN Orlen został podwyższony z kwoty 534 mln 636 tys. 326,25 zł do kwoty 783 mln 59 tys. 906,25 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
marcinglivice
miesiąc temu
Wszystko pomieszane w tym newsie. 1900 to łączna liczba stacji Orlen w Polsce, a nie liczba stacji, która zmieni szyld, jak błędnie podajecie w leadzie newsa. Szyld na Orlen zmieni ok. 100 stacji, a nie 1900.
masakra
2 miesiące temu
kiedy obniżycie ceny na diesla mr Obajtek ?
walker
2 miesiące temu
zostawię obsrajtkowi to paliwo, bo nigdy się nie tankowałem na orlenie.
ted
2 miesiące temu
Ciekawostką jest fakt iż na BP w mojej okolicy paliwa i to od dłuższego czasu są tańsze niż na państwowym Orlenie.
Romek
2 miesiące temu
Teraz PO jeszcze bidniejsze. Musi wygrać wybory bo wszyscy będą jeździć nawaleni rowerami po następnych przegranych wyborach.