Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orlen przejmuje spółki. Co dalej? "Musimy się rozwijać, będą kolejne przejęcia"

PKN Orlen kupuje inne spółki, m.in. Lotos czy RUCH. Co ma w planach, by stać się koncernem multi-energetycznym? - Jesteśmy firmą, która zawsze jest zainteresowana procesami akwizycyjnymi. Firmę można rozwijać poprzez inwestycje, w tym roku wydaliśmy na to 8 mld zł. Mocno stawiamy na petrochemię - powiedział w rozmowie z money.pl Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. - Dywersyfikujemy naszą działalność. Musimy dalej rozwijać Orlen. Za 10, 15 czy 20 lat będą inne alternatywy paliw, być może mniej będzie się przerabiało ropy, a trzeba będzie się ukierunkować pod kątem petrochemicznym. Patrząc na pęd świata musimy prowadzić inwestycje i procesy akwizycyjne, nie tylko w Polsce - dodał.

0
0
34
Podziel się
Komentarze (34)
zobacz więcej komentarzy (34)
KOMENTARZE
(34)
ooi
3 lata temu
Orlen ma monopol na naszym rynku. Ruch będzie nas kosztował kilka - kilkanaście groszy więcej na litrze paliwa. Gratuluję.
Why?
3 lata temu
Pytanie po co? Orlen to Państwowa spółka, po co Państwo ma wykupywać Państwo i niszczyć mniejsze podmioty tak zrobiono z Anwilem i innymi zakładami, a po tem może nastapić Euron i wirtualna księgowość!!
realista
3 lata temu
Trzynastu zdrajców 27 kwietnia 1792 trzynastu magnatów przebywających w Petersburgu zawiązało konfederację generalną koronną. Pod aktem konfederacji podpisy złożyli m.in.: generał artylerii koronnej Stanisław Szczęsny Potocki, hetman wielki koronny Franciszek Ksawery Branicki oraz hetman polny koronny Seweryn Rzewuski. Marszałkiem konfederacji został Stanisław Potocki, władzę nad wojskiem sprawowali Branicki i Rzewuski. Sekretarzem konfederacji mianowano poetę i publicystę, Dyzmę Bończę-Tomaszewskiego. Akt konfederacji liczył 40 stron tekstu zredagowanego przez rosyjskiego generała Wasilija Popowa. W akcie argumentowano, że - ze względu na nieudolne panowanie Stanisława Augusta określanego mianem "despoty" - w Polsce nie szanuje się wolności i praw szlacheckich, czego dowodem jest zniesienie liberum veto i wolnej elekcji. "A że Rzeczpospolita podbita i w rękach swych ciemiężycielów moc całą mająca, własnymi się z niewoli dźwignąć nie może siłami, nic jej innego nie zostaje, tylko uciec się z ufnością do wielkiej Katarzyny, która Narodowi Sąsiedniemu przyjaznemu i sprzymierzonemu z taką sławą i sprawiedliwością panuje" - uzasadniano. Historia kołem się toczy, mamy nową Targowicę, teraz UE z niewoli nas wyzwoli. Mamy Judaszów co za swoje przywileje ojczyznę sprzedadzą.
hunveibin
3 lata temu
Niech obajtek - ten geniusz biznesu, przejmie jeszcze handel pietruszką. Wszak wódz marzy o upaństwowieniu handlu spożywczego.
Pisorek
3 lata temu
Pełna kontrola partii pisu nad resztą wolności musi być !!!!! Bo partiii i prezesa trzeba słuchać i być poddanym !!!! ...A wy wolni ludzie już niedługo bedziecie wszyscy na nas pracowali !!!!
...
Następna strona