Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Zaleska
|

Oszustwa na bon turystyczny. Rząd uruchomił adres mailowy do zgłoszeń nieprawidłowości

1
Podziel się:

Polska Organizacja Turystyczna uruchomiła specjalny adres mailowy - nieprawidlowosci@bonturystyczny.gov.pl - na który można wysyłać informacje o wszelkich nieprawidłowościach dotyczących np. prób handlowania bonem.

Oszustwa na bon turystyczny. Rząd uruchomił adres mailowy do zgłoszeń nieprawidłowości
Rząd reaguje na doniesienia o nieprawidłowościach w związku z wprowadzeniem bonu turystycznego. (PAP, PAP/Marcin Bielecki, Marcin Bielecki)
bECLrIXV

Zgłoszenia, które będą dotyczyć sprzedaży bonów, POT kierować będzie do organów ścigania - zapowiedział w komunikacie resort rozwoju.

- Celem wprowadzenia ustawy o Polskim Bonie Turystycznym było wsparcie polskich rodzin, a przede wszystkim 6,5 mln dzieci, które realizując bony, pośrednio wspierają turystykę krajową. Zależy nam na tym, żeby młodzi Polacy zwiedzali ojczyznę i wyrobili sobie nawyk podróżowania po kraju. W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon. Pamiętajmy jednak, że bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione - mówi cytowany w komunikacie Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju.

Resort przypomina, że z bonu można opłacić usługi na tylko na rzecz tego dziecka, na które bon został przyznany. Ponadto musi tego dokonać osoba uprawniona. Rząd przestrzega przed kupowaniem bonu w internecie.

bECLrIXX
Zobacz także: Bon turystyczny trochę za późno. "Powinien być 2-3 tygodnie wcześniej"

Należy pamiętać, że sam 16-cyfrowy kod nie wystarczy - podkreślono w komunikacie - żeby nim zapłacić za usługę turystyczną. Trzeba jeszcze dysponować drugim kodem, który przychodzi na telefon beneficjenta dopiero w momencie regulowania należności. - Próba obejścia tego procesu może być traktowana jako próba oszustwa - ostrzega resort rozwoju.

Drugim przykładem nieprawidłowości, które można zgłaszać do POT za pośrednictwem uruchomionego we wtorek adresu mailowego, jest przypadek, gdy płatność została przyjęta nie na usługę hotelarską bądź imprezę turystyczną. Jeśli bon zostanie wydany na innego rodzaju usługi, niż te przewidziane ustawowo, to wtedy POT wszczyna postępowanie i dochodzi należności.

bECLrIYd

Andrzej Gut-Mostowy podał także we wtorek, że wydano już ponad 300 tys. bonów turystycznych.

Bon turystyczny w kwocie 500 zł przysługuje na każde dziecko. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami jest to 1000 zł. Bonu nie trzeba wydawać na raz. Można nim płacić do wyczerpania środków. Jest ważny do marca 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECLrIYy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Jar... yyy Do...
rok temu
Uprzejmie donoszę, iż mój somsiad Wiesław, kupił nowom skode fabie. Otusz zgłaszam przestempstwo, no bo skąd on niby na to miał piniądze. Do pracy nie chodzi tylko sobie dorabia na dachach, ale to ile on tam dostanie 2,5 tysiąca nie więcej, to mu nie starczy. Córka ma bogatego chłopaka, móg porzyczyć, ale to na pewno bez umowy i podatku nie zapłacił, chociaż dziwne, bo miesiąc temu ciongle się kłocili, rze ten chłopak to pracuje i pracuje i nie ma czasu na dziewczyne, ot takie towarzystwo koło mnie mieszka, ale dobrze nie słyszałem, bo potem już poszli do sypialni i ja nie mam z nią wspólnej ściany. No i teraz prosze uwarzać - na wakacje somsiad jedzie. No to już jakiś wałek, on nie ma piniędzy tyle. Proszę mu zabrać. Podaje adres: Nowogrocka 12, Warszawa.