Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|

"Oszustwo budżetowe". Były minister finansów komentuje głośny wywiad money.pl

"Kłamstwo budżetowe PiS" - tak ekonomista dr Sławomir Dudek określa projekt budżetu na 2022 rok w głośnym wywiadzie dla money.pl, który został nawet zacytowany z mównicy Sejmowej. O komentarz poprosiliśmy innego ekonomistę, byłego ministra finansów Pawła Wojciechowskiego. - Mówiąc o sztuczkach księgowych, musimy powiedzieć, gdzie są stosowane. Przede wszystkim mamy konstytucyjny limit długu i stabilizacyjną regułę wydatkową. Pierwsza sprawa jest taka, że rząd stosuje polską definicję długu, według tej europejskiej jesteśmy blisko tego limitu długu, więc przestrzeń fiskalna jest niewielka. Rząd radzi z tym sobie tak, że powiększa przestrzeń fiskalną, ale także wypycha wydatki do funduszy pozabudżetowych - powiedział nam główny ekonomista Pracodawców RP. - Głównym z nich jest fundusz Banku Gospodarstwa Krajowego, ale powiedzmy sobie wprost - to nie jest fundusz, to jest rachunek, utworzony rozporządzeniem. Mamy do czynienia z kreatywną księgowością, by ominąć...

rozwiń
63
Podziel się:
KOMENTARZE
(63)
Koniec blisko
3 lata temu
Jak tacy oszuści mogą rządzić? Ale ich guru już wiele lat temu sformułował zasadę rządzenia PiS: Ciemny lud wszystko kupi.
AleJajaAleJaj...
3 lata temu
ekonomista dr Sławomir Dudek... Przydupas Balcerowicza to pojęcie ma ale może o Haiti. Taki sam mądry jak Belka.
AleJajaAleJaj...
3 lata temu
ekonomista dr Sławomir Dudek... Przydupas Balcerowicza to pojęcie ma ale może o Haiti. Taki sam mądry jak Belka.
Przedsiębiorc...
3 lata temu
Różnica pimiędzy sprawiedliwością a sprawiedliwością spoleczną jest jak pomiędzy krzeslem a krzeslem elektrycznym...
WETO
3 lata temu
To wszystko stoi na glowie . Cwaniaki mowia cwaniactwie Bogaci mówią o podatkach od luksusu i oczywiście nie maja siebie na myśli. Doszło do tego ze niewinny musi dowieść swojej niewinności bo inaczej będzie winny ale kare juz ponosi zanim dowiedzie tego. Wszystko sięga nie dna bo PIS zrobił w dnie odwiert a wszystko pod osłoną mgły Covidowej.
...
Następna strona