Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Oto 10 najlepiej opłacanych zawodów. Zarobisz fortunę na tych stanowiskach

46
Podziel się:

W pierwszej dziesiątce najlepiej opłacanych zawodów zarobki rozpoczynają się od kwoty 17 tysięcy złotych. Liderzy rankingu inkasują nawet 30 tysięcy złotych. Co nie zaskakuje, to fakt, że większość najlepiej płatnych pozycji jest związana z sektorami IT, ekonomii lub medycyny. Prezentujemy listę stanowisk, na których Polacy zarabiają najlepiej.

Oto 10 najlepiej opłacanych zawodów. Zarobisz fortunę na tych stanowiskach
10 najlepiej opłacanych stanowisk. Czołówka rankingu związana jest z wykształceniem ekonomicznym (zdj. ilustracyjne) (Adobe Stock, kasto)

Listę dziesięciu najlepiej opłacanych zawodów przygotował serwis PulsHR.pl na podstawie raportu Hays serwisu Livecareer.pl. Czołówka rankingu jest związana przede wszystkim z osobami wykształconymi w kierunku ekonomicznym, ale nie zabrakło w niej również tych po medycynie, prawie, czy informatyce.

Na wstępie trzeba od razu zaznaczyć, że wszystkie podane poniżej stawki to mediana dla danego stanowiska. Oznacza to, że połowa osób na nim zatrudnionych ma zarobki niższe od podanej kwoty, a połowa - wyższe.

10 najlepiej opłacanych stanowisk. Lista zaczyna się od 17 tysięcy złotych

Dziesiątkę rankingu serwisu PulsHR.pl otwiera security consultant, czyli specjalista ds. cyberbezpieczeństwa. Odpowiada on przede wszystkim za bezpieczeństwo systemów informatycznych oraz za zarządzanie listą uprawnień do danego systemu. Mediana zarobków na tym stanowisku wynosi 17 tysięcy złotych.

Zobacz także: rozmowa MTSL_Artur Beck i Rafał Kręcisz

Na taką pensję może liczyć również doradca medyczny, który znajduje się na dziewiątym miejscu rankingu. Obowiązkami na tym stanowisku jest przede wszystkim opracowywanie strategii firmowych i wprowadzanie nowych produktów na rynek.

17 tysięcy złotych to także mediana zarobków głównego księgowego - ósmego miejsca w rankingu serwisu PulsHR. Zatrudniony na tym stanowisku odpowiada głównie za ewidencjonowanie wszystkich transakcji finansowych w firmie.

Miejsca 7-5. Zarobki zbliżają się do 20 tysięcy złotych

Siódme miejsce przypadło SAP consultantowi, czyli osobie analizującej, projektującej i wdrażającej oprogramowanie SAP. W przypadku tego stanowiska mówimy już o zarobkach rzędu 18 tysięcy złotych.

Tyle samo zarabiają osoby pracujące jako doradca klienta strategicznego w bankowości. Ich zadaniami są głównie bieżąca obsługa klientów oraz pozyskiwanie kolejnych. Odpowiadają za zapytania ofertowe, negocjują też warunki usług i ofert - zwraca uwagę PulsHR.pl.

Na 19 tysięcy złotych może liczyć monitor badań klinicznych - piąte miejsce w rankingu najlepiej opłacanych stanowisk. Pracowników na takie stanowisko poszukują firmy sponsorujące badanie kliniczne, a osoba na nim zatrudniona odpowiada za ocenę zgodności tego badania z zasadami praktyki klinicznej.

Pierwsza czwórka zarabia powyżej 20 tysięcy złotych

Tuż poza podium uplasował się IT business partner z zarobkami rzędu 20 tysięcy złotych. Odpowiada on za relacje między działem IT firmy a jej klientami biznesowymi.

Trzecie miejsce przypadło starszemu prawnikowi w kancelarii. PulsHR.pl zwraca uwagę, że to stanowisko niższe rangą niż partner w kancelarii. Jednak i na nim można sporo zarobić - mediana wynosi 20 tysięcy złotych. Starszy prawnik przede wszystkim reprezentuje swoich klientów przed sądem.

Drugie miejsce zagwarantowały zarobki rzędu 24 tysięcy złotych, a zajęło je stanowisko głównego aktuariusza w ubezpieczeniach. Pracownik na nim zatrudniony odpowiada za ocenę ryzyka i wartości danych projektów. Wydaje też opinię co do sprawozdań rocznych czy ryzyka danej inwestycji. Co istotne, zawód ten jest zaliczany do zawodów zaufania publicznego, dlatego też jest objęty specjalnymi regulacjami prawnymi - pisze PulsHRp.pl.

Liderem natomiast jest zarządzający funduszami w instytucjach finansowych. Pracownik na takim stanowisku podejmuje decyzje związane ze strategiami inwestycyjnymi i doborem spółek do portfela funduszami. Przeciętnie zarabia się na tym stanowisku 30 tysięcy złotych, ale do jego wykonywania niezbędna jest licencja doradcy inwestycyjnego, którą wydaje Komisja Nadzoru Finansowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(46)
Tomek
2 lata temu
Klasa średnia jest bardzo dobrze wyedukowana, a w klasie niższej często sie słyszy np "Po co czytać książki"....
xyz
2 lata temu
Większość wyszczególnionych tu zawodów to nieroby i obiboki. Na niczym się to nie zna poza przelewaniem z pustego w próżne
Kazik
2 lata temu
Do pierwszej piątki odnośnie wysokości zarobków zaliczyłbym jeszcze pracowników z WP , Soku z Buraka itp na usługach niemieckiej prasy w Polsce.
Egon
2 lata temu
A człowiek na stanowisku płytkarz-glazurnik też 15 koła na miesiąc wyciąga.
Fachowiec
2 lata temu
Czytam te żale i śmiać mi się chce z Was. Po po prostu tak się zarabia jak coś się potrafi. Ja łapię się na czwarte miejsce.
...
Następna strona