Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Otwarcie galerii, lasów i parków. Sasin uchylił rąbka tajemnicy

311
Podziel się

- Będziemy informować o tym, jakie ograniczenia będą zdjęte: to rzeczywiście może być korzystanie z terenów zielonych, może to dotyczyć handlu, otwarcia części sklepów w galeriach handlowych - zdradził wicepremier Jacek Sasin.

Jacek Sasin zapowiada zniesienie części ograniczeń w związku z koronawirusem
Jacek Sasin zapowiada zniesienie części ograniczeń w związku z koronawirusem (ONS.pl, Pawel Kibitlewski)
bEpwaytN

Przypomnijmy, że rząd planuje stopniowe odmrażanie polskiej gospodarki od 19 kwietnia. Informowaliśmy o tym w naszych serwisach we wtorek rano.

Na czym miałoby ono polegać? We wtorek wieczorem Jacek Sasin uchylił rąbka tajemnicy w Polsat News.

- Intencją rządu jest zmniejszenie restrykcji związanych ze stanem epidemii - szczegółowe plany zostaną przedstawione do końca tygodnia i mogą obejmować m.in. otwarcie części sklepów, w tym odzieżowych, w galeriach handlowych - powiedział minister aktywów państwowych. Jego słowa cytuje Polska Agencja Prasowa.

bEpwaytP
Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Sasin potwierdził również to, co we wtorek do południa mówił rzecznik rządu Piotr Muller. Rząd rozważa bowiem, by w pierwszej kolejności otworzyć dla Polaków tereny zielone - lasy, parki czy skwery.

- Przyglądamy się i analizujemy sytuację. Decyzje, które będziemy podejmować, będą zgodne z rekomendacjami ministra zdrowia. W tej chwili ostatecznych decyzji nie ma, muszą one zapaść w kolejnych dniach - powiedział wicepremier Sasin. Decyzje powinny pojawić się w środę lub czwartek.

bEpwaytV

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzjami rządu od 1 kwietnia wprowadzone zostały znaczne ograniczenia w przemieszczaniu się. Zamknięte zostały parki, place zabaw, a Polacy nie mogą przemieszczać się w celach innych niż zawodowe czy konieczne do załatwiania niezbędnych potrzeb życiowych.

Tuż przed świętami premier Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedzieli, że po 19 kwietnia rząd zamierza łagodzić niektóre restrykcje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bEpwaytW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

bEpwayuq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(311)
lineska
rok temu
Jakie dobre pany - możemy to możemy tamto - a przecież to wszystko nasze ! Nigdy i nigdzie nie wybierajcie historyków gdziekolwiek !!!
Pani
rok temu
Polacy wstaeac z kolan.Jeszcze nie widzicie?
qwerty
rok temu
już niedługo 10 maja. Po tej dacie "coronawirus pokaże prawdziwa twarz ..." "Pozdrowienia dla pisu i ich zwolenników ."
bEpwayur
Gosia
rok temu
Po wuj te maseczki skoro będziemy mogli wychodzić do lasu czy parku , jeden nakaz zaprzecza drugiemu a ten sasin to niech zakryje sobie całą tą mordę bo patrzeć na niego nie można
B.
rok temu
I tak kara nie ominie pana, panie prezesie.
...
Następna strona